Konkurso „Atgimimo istorija“ taisyklės

1. KONKURSO ORGANIZATORIUS
Konkursą „Atgimimo istorija“ (toliau – Konkursas) organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai“ (toliau – Organizatorius). Organizatorius turi teisę keisti konkurso taisykles, iš anksto apie tai informuodamas interneto svetainėje www.grazitumano.lt.
Konkurso nugalėtojus rinks vertinimo komisija, kuri bus sudaryta iš signatarų, informacijos ir komunikacijos, literatūros sričių profesionalų bei projekto „Bibliotekos pažangai“ komandos atstovų.

2. KONKURSO TIKSLAS

Konkurso tikslas – išrinkti įdomiausias ir išsamiausias istorijas bei vaizdinę medžiagą (toliau - Įrašas) apie Atgimimo laikotarpį, susijusį su dalyvio gyvenamąja vieta bei papildyti Svetainę informacija apie Atgimimo Lietuvos istoriją.

3. KONKURSO TRUKMĖ

Konkursas prasideda 2010 m. balandžio 1 d. ir tęsis iki 2010 m. gegužės 21 d. 
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti konkurso uždarymo renginyje 2010 m. birželio mėnesį. Renginio data bus paskelbta interneto svetainėse www.grazitumano.lt ir www.bibliotekospazangai.lt .  

4. KONKURSO DALYVIAI

Konkurse gali dalyvauti:
 • pavieniai asmenys;
 • bibliotekų darbuotojai;
 • mišrios bibliotekų darbuotojų ir bibliotekų lankytojų komandos.

5. DALYVAVIMO KONKURSE SĄLYGOS

5.1. Dalyvavimas konkurse

Norint dalyvauti konkurse, privalu užsiregistruoti Svetainėje ir nurodyti:

 • savo vardą ir pavardę arba komandai vadovaujančio asmens vardą ir pavardę (jei konkurse dalyvauja komanda);
 • kontaktinį el. pašto adresą;
 • nurodyti biblioteką, jei įrašas talpinamas naudojantis konkrečioje bibliotekoje esančia viešąja interneto prieiga.

Registruotis ir dalyvauti konkurse galima iki 2009 m. gegužės 21 d.

5.2. Konkurso užduotis

Dalyviai turi sukurti arba iš savo asmeninio archyvo paimti ir Svetainėje patalpinti įrašą apie Atgimimo laikotarpį savo krašte. Vienas konkurso dalyvis (ar komanda) gali sukurti ir patalpinti neribotą skaičių įrašų.
Įrašuose negali būti skatinama religinė, tautinė nesantaika ar kitaip pažeidžiami LR įstatymai. Konkurso dalyvis patvirtina, kad Svetainėje jo publikuojama medžiaga nepažeidžia Svetainėje taikomos autorinių teisių politikos , nurodo  šaltinius, kuriais rėmėsi rengdamas  įrašą, bei patvirtina, kad yra susipažinęs su konkurso taisyklėmis ir su jomis sutinka.

5.3. Pagalba konkurso dalyviams

Išsamų talpinamos medžiagos kūrimo vadovą su detaliais paaiškinimais, kaip įkelti tekstą, nuotraukas, nuorodas ir kt. rasite Svetainės skyriuje „Pagalba vartotojams“ .

5.4. Konkurso nominacijos

Konkurso metu bus vertinami iki 2010 m. gegužės 21 d. Svetainėje patalpinti įrašai pagal šias nominacijas.

Atgimimo istorijos metraštininko nominacijų grupė:

 1. Aktyviausias Atgimimo istorijos metraštininkas – už įrašą turiningiausiai, reprezentatyviausiai ir išsamiausiai pristatantį autoriaus pasirinktą Atgimimo istorijos aspektą.
 2. Atgimimo istorija Aukštaitija – už įrašą, geriausiai pristatantį Atgimimo laikotarpio įvykį, žmogų ar paminklą Aukštaitijoje.
 3. Atgimimo istorija Dzūkija – už įrašą, geriausiai pristatantį Atgimimo laikotarpio įvykį, žmogų ar paminklą Dzūkijoje.
 4. Atgimimo istorija Žemaitija – už įrašą, geriausiai pristatantį Atgimimo laikotarpio įvykį, žmogų ar paminklą Žemaitijoje.
 5. Atgimimo istorija Suvalkija – už įrašą, geriausiai pristatantį Atgimimo laikotarpio įvykį, žmogų ar paminklą Suvalkijoje.

Aktyviausių akcijos bibliotekų nominacijos skiriamos bibliotekininkui ir jo/jos suburtiems autoriams, publikavusiems daugiausia įrašų apie Atgimimo istoriją, kuriuos įvedant ir registruojantis buvo nurodytas konkretus bibliotekos pavadinimas. Jei kelių bibliotekų įvestų įrašų skaičius yra vienodas. Komisija turi teisę skirti papildomus balus už įrašų turiningumą, išsamumą, reprezentatyvumą.

 1. Aktyviausia Aukštaitijos biblioteka – specialus apdovanojimas už aktyvumą, pritraukus daugiausiai įrašų sukūrusių ir patalpinusių konkurso dalyvių Aukštaitijoje.
 2. Aktyviausia Dzūkijos biblioteka – specialus apdovanojimas už aktyvumą, pritraukus daugiausiai įrašų sukūrusių ir patalpinusių konkurso dalyvių Dzūkijoje.
 3. Aktyviausia Žemaitijos biblioteka – specialus apdovanojimas už aktyvumą, pritraukus daugiausiai įrašų sukūrusių ir patalpinusių konkurso dalyvių Žemaitijoje.
 4. Aktyviausia Suvalkijos biblioteka – specialus apdovanojimas už aktyvumą, pritraukus daugiausiai straipsnių sukūrusių ir patalpinusių konkurso dalyvių Suvalkijoje.

5.5. Konkurso vertinimo kriterijai

Konkurso nugalėtojus rinks Komisija. Konkursui pateiktų įrašų vertinimas prasidės 2010 m. gegužės 24 d.   Komisija, renkanti nominacijų laimėtojus, vertins:

 1. Turiningumą ir įvairovę - rengiant įrašą remtasi įvairiais rašytiniais, sakytiniais, vaizdiniais, interneto ir kt. šaltiniais, kurie tinkamai ir korektiškai cituojami pagal Svetainės skyriuje „Autorinės teisės“ nurodytas taisykles;
 2. Išsamumą - įraše pateikiama išsami, aiškios struktūros informacija su nuorodomis, kur jos galima gauti daugiau;
 3. Reprezentatyvumą - kaip įraše pristatomi krašto įvykiai, sudominamas skaitytojas, skatinama daugiau domėtis Atgimimo istorija ir t.t.
 4. Iliustratyvumą – įrašas iliustruojamas originaliomis nuotraukomis ar kita vaizdine medžiaga.

Komisijos sprendimai priimami balsuojant paprasta balsų dauguma. Komisija gali skirti papildomus paskatinamuosius prizus.

6. KONKURSO NUGALĖTOJŲ PASKELBIMAS IR APDOVANOJIMAS

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti  2010  m. birželio 3 d. Vilniuje vyksiančio apdovanojimų renginio metu. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti konkurso rėmėjų įsteigtais prizais. Mokesčius, susijusius su konkurso prizais ir  nustatytus Pajamų mokesčio įstatyme, sumoka prizo steigėjas.

7. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

Daugiau informacijos apie konkursą galite gauti paskambinę nemokamu informaciniu telefonu     8 700 11444 arba mokamu telefonu 8 5 239 85 79. Susisiekti galite ir el. paštu adresu projektas@bibliotekospazangai.lt .