Gyvoji krašto enciklopedija
Apie konkursą „MANO KRAŠTO PORTRETAI“

ATNAUJINIMAS: Šis konkursas jau bagėsi. Bus vertinami darbai pateikti nuo vasario 6 dienos iki kovo 1 dienos (imtinai). Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2012 m. kovo 20 dieną svetainės www.grazitumano.lt naujienose ir www.bibliotekospazangai.lt svetainėje.

Projektas „Bibliotekos pažangai“ organizuoja konkursą „Mano krašto portretai“, kuriuo siekiama paskatinti Lietuvos gyventojus ir bendruomenes atrasti savo krašto įdomius ir kraštą garsinančius žmones bei panaudojant skaitmenines technologijas pristatyti ir įamžinti juos, jų darbus, idėjas.

Konkurso dalyviai skatinami kurti skaitmeninius kūrinius ir patalpinti juos interneto svetainės www.grazitumano.lt interaktyviame žemėlapyje iki 2012 m. kovo 1 d.

Geriausių žemėlapyje pateiktų skaitmeninių pasakojimų autoriai bus paskelbti 2012 m. kovo 20 d. ir apdovanoti skaitmeniniais fotoaparatais.

Konkurse „Mano krašto portretai“ dalyviai turi:

 

1.       Savarankiškai sukurti skaitmeninį kūrinį, skirtą vietinei įžymybei pristatyti.  

Kokį žmogų galima įamžinti skaitmeniniame kūrinyje?

  • Tiek moksle ar mene pasižymėjusį, tiek savo pasiekimais, patirtimi, idėjomis, prisiminimais ar gyvenimo būdu įdomią asmenybę;
  • Gyvenantį arba gyvenusį anksčiau;
  • Svarbų visai Lietuvai ar mažesnei bendruomenei;
  • Gimusį, gyvenusį arba tebegyvenantį vietovėje, kuriai priskiriama žemėlapio žyma.  

Skaitmeninį kūrinį apie kraštietį gali sudaryti nuotraukos, garso ir vaizdo įrašai, tekstinė informacija, nuorodos į kitas svetaines.

  

2.       Sukurta skaitmeninė medžiaga prieš ją pateikiant žemėlapio žymoje turi būti patalpinta svetainėse, skirtose jų viešinimui:

  • Vaizdo įrašus: youtube.com, vimeo.com
  • Garso įrašus: soundcloud.com, mixcloud.com
  • Nuotraukas: picasaweb.google.com (arba tiesiogiai www.grazitumano.lt žemėlapyje kuriant žymą) 
  

3.       Sukurti žymą interaktyviame žemėlapyje www.grazitumano.lt/map  ir jai priskirti tekstinę informaciją, nuorodas ir skaitmeninę medžiagą  (nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus), kurią jau anksčiau patalpino minėtose viešinimo svetainėse.

SVARBU: Jei kuriate žymą žemėlapyje, būkite itin atidūs nurodydami jos pavadinimą. Jis turi labai konkrečiai nusakyti žymos turinį! Pavyzdžiui, kurdami žymą apie įžymų asmenį pavadinime nurodykite subjekto vardą, pavardę ir vietovės pavadinimą skliausteliuose, pavyzdžiui, Vardenis Pavardenis (Nida). Vietovę nurodyti būtina! Pakeisti žymos pavadinimą vėliau bus neįmanoma - reiks iš naujo sukurti žymą! 

 Daugiau informacijos apie žymų kūrimą skyriuje „Pagalba vartotojams“.