Gyvoji krašto enciklopedija
Konkurso "Mano krašto portretai" taisyklės

 

 1.      KONKURSO ORGANIZATORIUS 

Konkursą „Mano krašto portretai“ (toliau – Konkursas) organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai“ (toliau – Organizatorius). Organizatorius turi teisę keisti konkurso taisykles, iš anksto apie tai informuodamas interneto svetainėse www.grazitumano.lt (toliau – Svetainė) ir www.bibliotekospazangai.lt.  

2.      KONKURSO TIKSLAS

Konkurso tikslas – paskatinti Lietuvos gyventojus ir bendruomenes atrasti savo krašto įdomius ir kraštą garsinančius bei praturtinančius žmones ir panaudojant skaitmenines technologijas pristatyti ir įamžinti juos, jų darbus, idėjas.  

3.      KONKURSO TRUKMĖ

Konkursas prasideda 2012 m. vasario 7 d. ir tęsis iki 2012 m. kovo 1 d. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2012 m. kovo 20 dieną svetainėse www.grazitumano.lt ir www.bibliotekospazangai.lt.  

4.      KONKURSO ETAPAI

 Svarbiausios datos: 

 • ·        2012 vasario 7 d. – Konkurso ir skaitmeninių kūrinių kūrimo pradžia.
 • ·        2012 kovo 1 d. – Skaitmeninių kūrinių teikimo konkursui pabaiga.
 • ·        2012 kovo 1–19 d. – Konkurso dalyvių skaitmeninių kūrinių vertinimas.
 • ·        2012 kovo 20 d. – ­Konkurso laimėtojų paskelbimas.  

5.      KONKURSINIAI DARBAI 

Konkursiniu darbu laikomas konkurso dalyvio(-ių) sukurtas skaitmeninis kūrinys.

Skaitmeninis kūrinys tai įvairiu skaitmeniniu turiniu, skirtu žymiam krašto žmogui ar jo darbams pristatyti, užpildyta internetinio žemėlapio žyma.

Žyma turi būti sukurta internetiniame žemėlapyje www.grazitumano.lt/map. Išsamų žymų kūrimo žemėlapyje vadovą su paaiškinimais galima rasti www.grazitumano.lt svetainės skyriuje „Pagalba vartotojams“.

Prieš kuriant žymą rekomenduojame būtinai peržiūrėti šiame skyriuje  paskelbtus filmukus apie žymos kūrimą ir jos užpildymą turiniu. 

Skaitmeninį kūrinį gali sudaryti vaizdo ir garso įrašai, nuotraukos ir paveikslėliai, tekstiniai aprašymai ir nuorodos į kitus interneto šaltinius. Visas šis turinys turi būti priskirtas žemėlapio žymai – ši žyma nurodo vietą žemėlapyje, kur gimė, šiuo metu gyvena arba tam tikrą laiką gyveno skaitmeninio kūrinio subjektas.

Įrašydami žymos pavadinimą nurodykite subjekto vardą, pavardę ir vietovės pavadinimą skliausteliuose, pavyzdžiui, Vardenis Pavardenis (Nida). Vietovę nurodyti būtina! Pakeisti žymos pavadinimą vėliau bus neįmanoma. 

 

Žymos pavyzdį galite rasti čia:

http://www.grazitumano.lt/mediawiki/index.php/%C5%BDyma:Steponas_Gailevi%C4%8Dius_-_%C5%BEymiausias_XIX_a._Lietuvos_akmenta%C5%A1ys 

Daugiau žymų skirtų įžymiems žmonėms galite rasti šioje žemėlapio galerijoje, pasirinkę žymių žmonių kategoriją: 

http://www.grazitumano.lt/mediawiki/index.php/Specialus:%C5%BDym%C5%B3_galerija   

Konkurse dalyvauja ir dėl prizų varžosi visi 2012 m. vasario 7 - kovo 1 d. svetainės http://www.grazitumano.lt/ interaktyviame žemėlapyje paskelbti ir konkurso reikalavimus atitinkantys skaitmeniniai kūriniai.  

 

6.      KONKURSO DALYVIAI 

Konkurse gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek komandos, sudarytos iš dviejų ar daugiau asmenų.  Konkurso dalyviai pateikdami konkursui skaitmeninį pasakojimą patvirtina, kad:

 • yra susipažinę su konkurso taisyklėmis ir su jomis sutinka;
 • skaitmeninis kūrinys nėra publikuotas viešai iki 2012 m. vasario 7 d.;
 • žemėlapyje konkurso dalyvio(-ių) pateikta medžiaga nepažeidžia Svetainėje taikomos autorinių teisių politikos http://www.grazitumano.lt/lt/autorines-teises.html;
 • skaitmeninio pasakojimo turinys neskatina religinės, tautinės nesantaikos ar kitaip nepažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymų.  

7.      KONKURSINIŲ DARBŲ VERTINIMAS

Konkurso nugalėtojus rinks vertinimo komisija, kuri bus sudaryta iš fotografijos ir video meno žinovų, istorikų, žurnalistikos profesionalų bei projekto „Bibliotekos pažangai“ atstovų.  Komisija išrinks tris geriausius skaitmeninius kūrinius. 

Konkurso metu bus vertinama konkursui pateiktų skaitmeninių kūrinių:

 •     kūrybiškumas;
 •     informatyvumas;
 •     techninė skaitmeninio kūrinio kokybė.  

8.      KONKURSO NUGALĖTOJŲ PASKELBIMAS IR APDOVANOJIMAS

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti  2012  m. kovo 20 d. svetainėse http://www.grazitumano.lt ir www.bibliotekospazangai.lt.

Konkurso nugalėtojai patys turi susisiekti su organizatoriais dėl apdovanojimų telefonu 8 (5) 2398579 arba el. paštu konkursas@bibliotekospazangai.lt.  

Komisijos išrinktų trijų geriausių skaitmeninių kūrinių autoriai bus apdovanoti skaitmeniniais fotoaparatais Fujifilm FinePix S2950.  

9.      BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

Daugiau informacijos apie konkursą galite gauti telefonu 8 (5) 2398579 arba el. paštu konkursas@bibliotekospazangai.lt.