Gyvoji krašto enciklopedija
Konkursas „Žinių meistras“

Kur Lietuvoje vyksta unikali varnų valgymo šventė? Koks regionas turi savo piramidę? Kas garsina Aukštaitiją savo dainomis? Kur rasti ledynmečiu gyvenusio mamuto kaulai?

Tai vos keli iš daugybės klausimų ir atsakymų, kuriuos būtų galima išvardyti pasidomėjus Lietuvos miestų, miestelių, kaimų ir kaimelių gyvenimu. Atsakymų į juos ieškojo Lietuvos viešųjų  bibliotekų darbuotojai, kurie tris mėnesius aktyviai dalyvavo konkurse „Žinių meistras“ ir rengė straipsnius, pristatančius jų krašto unikalumą. Parengtais straipsniais bibliotekų darbuotojai pasidalino su visais skaitytojais internetinėje krašto enciklopedijoje „Graži tu mano“.

Konkurso dalyviai parengė arti 700 straipsnių, kuriuose pristatoma Lietuvos, jos gyventojų ir regionų, miestų ir miestelių istorija ir nūdiena, tradicijos ir kultūra, paveldas ir įžymybės. Krašto enciklopedijai parengtų straipsnių temos buvo išties įvairios – nuo pasakojimų apie naktigonės papročius ir tarpukariu vykusius grožio konkursus, iki juros periodo parko Papilėje ir išsamių tekstų, leidžiančių susiplanuoti atostogas Troškūnuose.


Vertinimo komisija

Iniciatyvą „Graži tu mano“ palaikė ir konkurso dalyvių indėlį į gyvosios krašto enciklopedijos kūrimą vertino solidi komisija, sudaryta iš informacijos ir komunikacijos, literatūros, bibliografijos sričių ekspertų:

  • Algimantas Čekuolis, rašytojas ir publicistas
  • Rytis Juozapavičius, FranklinCovey konsultantas 
  • Danutė Mukienė, žurnalo „Žemaičių žemė“ redaktorė
  • Dalia Teišerskytė, poetė
  • Giedrius Viliūnas, hum. mokslų daktaras, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius


Konkurso „Žinių meistras“ globėjas – kultūros ministras Remigijus Vilkaitis

 

Vertinimo komisijos narių sveikinimai