Žyma:"Rabarbarienė"

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

"Rabarbarienė"


„RABARBARIENĖ“

Reikia:

1,5 kg. rabarbarų lapkočių 2 stiklinių cukraus Gaminimas: Lapkočius nuplauname, nulupame ir smulkiai supjaustome. Supjaustytus rabarbarus susluoksniuojame su dviem stiklinėm cukraus. Palaikome apie 2 -3 valandas, kol atsiras sulčių. Verdame apie 25 min., kol masė pradės tirštėti.

        Skanaus !
   „Rabarbarienės“ receptą sužinojau iš savo bobutės Jadvygos Sunklodienės, gyvenusios Peniankų vienkiemyje , Anykščių rajone. Senolė pasakojo, kad pokario metais kai cukrus buvo labai brangus, jį pakeisdavo cukriniais runkeliais. Cukrinį runkelį sutarkuodavo ir į supjaustytus rabarbarus dar įpildavo apie pusę stiklinės vandens. Tokiu gardėsiu palepindavo šeimą. 
 Šį „Rabarbarienės“ receptą nutarėme išbandyti su jaunaisiais bibliotekos laisvalaikio užimtumo stovyklos vaikais. Vaikai patys plovė, lupo, pjaustė rabarbarus. Beliko bibliotekininkei D. Agafanovienei parsinešti ir namuose išvirti. Ir ką „Rabarbarienė“ visiems patiko net ir išrankiausiems. Tuoj stiklainiukas buvo tuščias. Kaip vaikai bibliotekoje ruošė „Rabarbarienę“ galima pasižiūrėti : http://www.youtube.com/watch?v=XrFT1xtbW0A&feature=youtu.be

Žymos pagal vietovę

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai