Žyma:Šeštokų miestelis

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šeštokų miestelis


„Šeštokai – ne apskritis ir ne valsčius, o paprastas bažnytkaimis, kuriame svarbiausias objektas – geležinkelio stotis“ (J.V.Uzdila „Sunkūs ir viltingi metai“).

Šeštokams jau daugiau nei 400 metų. Šeštokų geležinkelio stotis pastatyta caro laikais. Iš Šeštokų geležinkelio stoties 1941 m. birželio 14- ąją buvo pradėti tremti į Sibirą šviesiausi Lietuvos žmonės. Lietuvos tremtiniams pagerbti skverelyje prie geležinkelio stoties pastatytas kryžius bei paminklas.

ŽIUPSNELIS ISTORIJOS Šeštokai (carinės Rusijos laikais Šeštakavas) įsikūrę tarp Naujienos ežero iš šiaurės ir Kirsnos upės iš pietų, 6 km į vakarus nuo Krosnos, 22 km į pietryčius nuo Marijampolės, 15 km nuo Kalvarijos. Šeštokai šiandien, o ypač 1992 m. buvo vadinami „Vartai į Europą“, taip pat riba skirianti du Lietuvos regionus – Dzūkiją ir Suvalkiją. Patys gyventojai sako, jog šiapus geležinkelio bėgių – Dzūkija, o kitapus – Suvalkijos lygumos. Šeštokai yra buvęs dvaras, kaimas, geležinkelio stotis, bažnytkaimis ir pagaliau miestelis.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai