Žyma:Ansamblis "Rotužė" (Šilalės r.)

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ansamblis "Rotužė" (Šilalės r.)


Bene seniausiai Šilalės Kultūros centre veikiantis meno mėgėjų kolektyvas - Pagrybio laisvalaikio salės folkloro ansamblis "Rotužė", kuriam vadovauja nenuilstanti vadovė Angelė Gotautienė. Kolektyvo pavadinimas kilęs nuo „Rotužės“ upelio tekančio pro Pagrybio kaimą.

Kolektyvas gyvuoja jau 35 metus, tai autentiškas žemaitiškas folkloro ansamblis. Kolektyvo koncertinė veikla per savo gyvavimo laikotarpį labai plati - pradedant rajono renginiais, baigiant respublikiniais. "Rotužės" ansamblis respublikinių Dainų švenčių, folkloro ansamblių festivalių dalyvis ir laureatas. Ansambliečiai linksmino Užgavėnių šurmulio dalyvius Rumšiškėse sostinės dienose Vilniuje, savo krašto dainas pristatė Rusijos federacijos Kaliningrado srities Sovetsko mieste. Koncertavo bene visuose Lietuvos kampeliuose.

Kolektyvas žemaičių dainas ir šokius pristato savitai, sukurdami tarsi mini spektaklį, jie nevaidina, jie gyvena scenoje, įtraukdami į šį gyvenimą ir žiūrovus. Štai "rotužiškiai" Pagrybio kaime ūkininkų Vaclovo ir Rositos Vitkų sodyboje improvizavo Jurginių šventę ,,Jurgi, Jurgeli, atrakink žemelę”. Tai bandymas kaimo bendruomenei praktiškai padėti susigrąžinti šią gražią tradiciją. Renginyje vyravo šv. Jurgio dienos senieji žemaičių gyvulių išginimo, duonos, žemės ir javų garbinimo papročiai ir tikėjimai, bendravimas su kaimynais, piemenukų žaidimai ir kt. Filmuota ir fotografuota medžiaga pateikta konkursinei apžiūrai ,,Tradicija šiandien”. Kolektyvo vadovė Angelė Gotautienė nė nesuskaičiuotų turimų apdovanojimų, bet vieną ypatingai brangina - Šilalės rajono savivaldybės „Padėkos lašo“ statulėlę už tikėjimą folkloru pramogų apsuptyje ir pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai