Žyma:Kretingos krašto enciklopedija (Kretinga)

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kretingos krašto enciklopedija (Kretinga)


Ilgai brandinta ir 2010 m. pradėjusi veikti „Kretingos krašto enciklopedija“ – pirmasis leidinys, apimantis visą Kretingos rajoną. Tai laisvai prieinama, populiariai parašyta, gausiai iliustruota elektroninė enciklopedija apie Kretingą ir jos kraštą. Elektroninėje enciklopedijoje pateikiama susisteminta informacija turėtų būti naudinga ir įdomi ne tik kretingiškiams, bet ir visos Lietuvos žmonėms, išeiviams, besidomintiems Kretingos krašto istorija, kultūra, gamta, nusipelniusių žmonių gyvenimais ir kt. nuo seniausių laikų iki dabar.

Enciklopedijos turinį sudaro straipsnių rinkinys, iliustruotas nuotraukomis ir/ar video medžiaga, kuris pagal tematiką suskirstytas į 10 pagrindinių kategorijų: gamta, geografija, kultūra, religija, švietimas, sportas, sveikata, visuomenė, verslas ir istorija.

Vietovardžiai, asmenvardžiai, terminai susieti aktyviomis nuorodomis į minimų objektų detalesnį aprašymą (straipsnius) ar vaizdus (nuotraukas, video). Straipsnio gale nurodoma autorystė bei literatūros ir šaltinių sąrašas. Enciklopedijoje pateikiamas tekstuose naudojamų sutrumpinimų (santrumpų) žodynas, atsakingų asmenų kontaktinė informacija, enciklopedijos turinys (svetainės žemėlapis), rodyklė, mediateka (video ir nuotraukų galerijos), dokumentų (straipsnių, nuotraukų ir video) paieška svetainėje pagal reikšminį žodį.

Nuotraukos, žemėlapiai, schemos galerijose yra panaudotos iš literatūros ir šaltinių sąrašų, nurodytų prie straipsnių. Kitos nuotraukos/video yra autorių, dalyvaujančių elektroninės enciklopedijos kūrimo projekte. Prie jų nurodoma autorystė, objekto fotografavimo/filmavimo metai. Didelė dalis nuotraukų/video panaudota iš Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos kraštotyros fondo.

Elektroninės „Kretingos krašto enciklopedijos“ kūrimą remia Kretingos rajono savivaldybė, projektą rengė ir įgyvendino Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka.

Enciklopedijos rengėjai tikisi, jog internete paskelbta kraštotyrinė medžiaga bus įdomi visiems, besidomintiems Kretingos kraštu, padės įgyti daugiau istorinių žinių bei šiandien aktualios informacijos, atskleis Kretingos rajono savitumą ir taps naudinga informacine-pažintine priemone turistams bei svečiams.

Kretingos krašto enciklopediją kuria Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka.


Nuorodos

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai