Aktorius Juozas Bindokas: Laisvės nenužudysite

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,8 / 5 (141 balsai)

1991 metų sausio mėnesį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje buvo organizuota aktoriaus Juozo Bindoko[1] , tuo metu buvusio dienraščio „Šiaulių kraštas“ korespondentu, fotografijų paroda „Sausio 13-ajai atminti“.


Juozas didžiąją gyvenimo dalį fotografuoja. Fotografijų dienoraštis - storas ir įvairus. Juodas - baltas ir spalvotas, linksmas ir liūdnas. Nuotraukose, kurias autorius padovanojo bibliotekai, užfiksuoti Sausio 16-osios įvykiai Vilniuje, kai buvo laidojamos Sausio 13-osios dienos aukos.Ištrauka iš „Šiaulių krašto“

Žuvusieji gulėjo Sporto rūmuose. Tūkstančiai žmonių atėjo jų palydėti. Jau prieš pusantros valandos iki pajudant gedulingai procesijai prie Sporto rūmų jau nebebuvo galima prieiti. O žmonės vis sruvo ir sruvo palydėti į paskutinę kelionę žuvusiųjų už Lietuvą.


Gedulinga procesija pajudėjo. Kareivių mieste nebuvo matyti. O žmonės ėjo. Ir merginos su tautiniais drabužiais, moterys juodomis skarelėmis, vyrų rankose Trispalvės, parištos gedulo kaspinais. Senutė kartu vedėsi anūką.


Importiniais stiklais užtemdyti langai žiūrėjo į procesiją. Sunku pasakyti, ar žiūrėjo pro tuos langus Burokevičius, Švedas su kompanija, ką jie galvojo. Tiesa, ką jie galvojo, gal ir ne taip sunku įspėti.


Žmonės rinkosi į Gedulingą mitingą. Lietuva palydėjo kruvinojo sekmadienio aukas. Juos priglaudė Lietuvos žemė.


Vytautas Gaižauskas

Juozas Bindokas

Šaltiniai

„Šiaulių kraštas“ 1991.01.22

A.Bindoko fotografijų archyvas