Antanas Januškevičius

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 1,5 / 5 (2 balsai)

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 1,5 / 5 (2 balsai)
Lazdijų krašto Sąjūdžio aktyvistas Antanas Januškevičius
Lietuvos istorijos mylėtojas, daktaras Antanas Januškevičius gimė Lazdijų rajone, Šlavantų apylinkėje, Buteliūnų kaime 1939 metais sausio 17-ąją. Antanas Januškevičius 1949 metais baigė Buteliūnų pradinę mokyklą. 1953 metais jis pabaigė Šlavantų septynmetę mokyklą. Antanas Januškevičius iš viso savo gimtojo krašto vienintelis, kuris lankė ir pabaigė Šventežerio vidurinę mokyklą. Šiam žmogui tobulėti niekas nesutrukdė, nei ilgas kelias namo iš mokyklos, nei baimė, jog kažkas einant gali užpulti. Mokykloje jam labiausiai patikdavo mokytis istoriją ir geografiją, tačiau savo darbo su šiomis sritimis nesusiejo.


1948 metais buvo paimtas į kariuomenę tarnauti. Karaliaučiuje (dabartiniame Kaliningrade) A.Januškevičiui teko išbūti mėnesį, karantino sąlygomis. Buvo paskirtas artileristu. Per trejus metus tarnavimo A.Januškevičiui net vienerius metus teko gyventi palapinėje. Grįžęs į gimtąjį kraštą 1951 metais po kariuomenės stengėsi tobulėti toliau. Išlaikė brandos egzaminus su labai gerais rezultatais. 1958 metais daktaras Antanas Januškevičius baigė medicinos institutą. Grįžęs į Lazdijus 1968 metais dirbo nervų ligų gydytoju. Tačiau gydytojui teko ne vienas darbas, jis turėjo dirbti neurologu, psichiatru ir narkologu vienu metu.


Antanui Januškevičiui teko dalyvauti pirmąjame ir antrąjame Sąjūdžio suvažiavimuose. 1988 metais spalio 22-ąją dieną Steigiamasis Seimas surengė suvažiavimą ,,Už mūsų ir Jūsų laisvę“, kuriame dalyvavo A.Januškevičius. Sausio 13-osios dalyvis A.Januškevičius labai puikiai prisimena visus įvykius. Už Tėvynę būtų padaręs viską, kad tik ją apgintų.


Antanas Januškevičius turi reikšmingų apdovanojimų ir padėkos raštų, kurie įrodo, kad Lietuvos laisvę turėtų ginti kiekvienas patriotas. Ypatingai brangus įvertinimas penkiolikos metų veiklos sukakties, kurį pasirašė profesorius Vytautas Landsbergis, 2007 metais spalio 19-ą A. Januškevičiui įteiktas Alytaus apskrities Juozapavičiaus Šaulių rinktinės garbės šaulio vardas.


Daktaras Antanas Januškevičius yra Šaulių sąjungos dalyvis, kuo labai didžiuojasi ir džiaugiasi.


Sandra Karaliūnaitė

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytoja