Anykščiai – Visaginas: BENDRYSTĖS RATAS

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,9 / 5 (102 balsai)


Renginio organizatoriai, svečiai ir dalyviai, Anykščiai, 2012 (Nuotr. iš Vaikų ir jaunimo užimtumo centro archyvo)


Šiltą ir saulėtą 2012 m. gegužės 26-osios vidudienį Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro pievelė pražydo vaikų rankomis darytais margaspalviais žiedais. Įvairiomis spalvomis ir tautiniais raštais akį traukė atlikėjų kostiumų grožis. Taip Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai, kolektyvas, miesto bendruomenė įsisuko į dar vieną „Bendrystės ratą“, renginį, skirtą Tarptautinei kultūros dienai paminėti.


Centro darbuotojai ir vaikai džiaugėsi, kad sulaukė daug svečių. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius pasveikino visus atvykusius ir pastebėjo, kad Anykščiai - kultūros sostinė pasipuošė dar vienu, kultūros idėjas puoselėjančiu renginiu. Renginyje dalyvavęs Šv. Aleksandro Nevskio parapijos klebonas Aleksėjus Smirnovas sakė, kad labai smagu matyti tiek daug susirinkusių parapijiečių, bendruomenės narių, svečių iš Visagino, atstovaujančių kultūrų įvairovę.


Visaginas, kaip žinia, garsėja tautų, kultūrų įvairove, todėl ir į Anykščius atsivežė lietuvių, rusų, baltarusų, totorių, lenkų kalbomis dainuojančių, eiles deklamuojančių, retro ir čigoniškus šokius šokančių atlikėjų pulką.Puikiam Visagino miesto Trečiojo amžiaus universiteto šokių fakulteto, kolektyvui „Serebro“ vadovaujanti Nijolė Kliučinskienė džiaugėsi, kad anykštėnai bei Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai negailėjo gausių plojimų ir patys, nuotaikos pagauti, neatsispyrė čigoniškiems sukiniams.Malonu buvo klausytis žinomo Lietuvos rašytojo Petro Cvirkos proanūkės Violetos Cvirkaitės- Bendelston ir jos vyro Maksimo Bendelston dueto.


Susirinkę  žavėjosi Trečiojo amžiaus universiteto siuvimo ir dizaino fakulteto vadovės Nadeždos Ostryžnovos darbų paroda “ Daiktai, prikelti antram gyvenimui”.


Taip pat, savo audinių parodą atvežė Anykščių rajono, Andrioniškio seniūnijos atstovė Neringa Baltrūnaitė.


Visaginiečiai džiaugėsi, galėdami matyti, kaip Anykščių Kultūros centro kolektyvo “Valaukis” vadovės R. Stumburienės rankose meistriškai sukama balta drobė įgauna nuometo pavidalą, kaip darniai skamba kolektyvo atliekamos lietuviškos sutartinės, kaip visi renginio dalyviai kartu dainuoja dainą apie Anykščius.Taip pat, klausytojų ausį džiugino bardo V. Plėtos atliekamos dainos.


Malonu paminėti, jog  renginyje dalyvavo ir žymūs Anykščių krašto žmonės: Anykščių Garbės piliečiai- rašytojai Milda Telksnytė ir Vygantas Račkaitis, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Anykščių skyriaus atstovai.


Minėdami kultūros dieną, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai ir kolektyvas nepamiršo praktinės susitikimo pusės. Kartu su atlikėjais į šventę atvyko Visagino socialinių paslaugų centro, bibliotekos atstovės, Oksana Belskaja ir Marytė Vaickuvienė, kurios turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti mintimis su Anykščių rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus, Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktore Jolantą Pleškienę, bei Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriumi Romu Kutka ir Kaštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audrone Berezauskiene.


Išsiskirdami, AVJUC centro kolektyvas, vaikai ir dalyviai, sakė vieni kitiems “iki pasimatymo”, nes tiki, kad „Bendrystės ratas “ suksis dar ne kartą.

R
enginio organizatoriai Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai ir kolektyvas, vadovė Evgenija BALTRONIENĖ