Bibliotekininkių pyragas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,1 / 5 (42 balsai)

Mielosios kolegės bibliotekininkės ( teneįsižeidžia vyrai bibliotekininkai, pyragus dažniau kepame mes, moterys ), manau, kad kulinarinis paveldas yra ne tik tai, ką paliko mūsų močiutės, bet ir tas, kurį mes paskleisime ir paliksime ateities kartoms.


Dovanoju Jums visoms savo pyrago receptą ir siūlau jį išsikepti. Pati sukūriau šio pyrago receptą, jį bandžiau jau daugybę kartų, girdėjau daug pagyrų, išmokiau jį kepti savo dukrą – ji dabar vaišina savo draugus ir didžiuojasi, kad kepa mamos pyragą.


O aš sumaniau jį pavadinti ,,bibliotekininkių“ pyragu ir pasiūlyti šį pyragą kepti ir vaišinti savo skaitytojus, renginių dalyvius, svečius. Ir visiems norintiems atskleisti jo gaminimo paslaptį. Tegu iš bibliotekos sklinda ne tik knygų išmintis, bet ir kulinarinis paveldas.


Taigi, mielosios, šiek tiek produktų, šiek tiek laiko, daug noro ir skanumynas jau garuos ant Jūsų stalo. Sėkmės.


,,Bibliotekininkių" pyragas


Biskvitui:


1 indelis kondensuoto pieno (su cukrumi) 3 kiaušiniai 1arbatinis šaukštelis sodos 1-2 stiklinės aguonų 2 šaukštai kakavos 7 šaukštai su kaupu miltų.


(Jei skarda didelė, per visą orkaitę, produktų kiekį proporcingai galima padidinti)


Pertepimui:


1 indelis saldinto kondensuoto pieno


Gamyba:


Visus biskvitui skirtus produktus sumaišyti ( tešla būna pakankamai skysta), pilti į skardą (skardą iškloti kepimo popieriumi, jį prieš tai dar ištepti sviestu ir pabarstyti miltais – mažesnė tikimybė, kad pridegs pyrago apačia) ir kepti maždaug 220 laipsnių karštumo orkaitėje apie 20 minučių. Ar iškeptas gaminys, patikrinti galima mediniu pagaliuku. Jei jį įbedus į pyragą ir ištraukus, pagaliukas lieka sausas, pyragas iškepęs. Išėmus iš orkaitės, pyrago viršų subadyti pagaliuku ir su šaukštu ant viršaus palengva pilti kondensuotą pieną, kol susigers. Supylus visą indelį, galima dar įdėti pyragą į šiltą orkaitę, kol atvės. Skanaus


Genė Vaitkūnienė, Ukmergės raj.sav. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės filialo vyr.bibliotekininkė