Festivalis "Troškimai"

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 5 / 5 (5 balsai)
Visi troškimai pildosi Troškūnuose! (Troškūnų miestelio kilmė ir augimas, Troškūnų miestelio istorija). Todėl kiekvieną vasarą, birželio mėn. atvažiuokite pas mus švęsti miestelio gimtadienio ir, žinoma, dalyvaukite tradiciniame vaikų ir jaunimo menų festivalyje-kūrybinėje stovykloje "Troškimai". Nuo 2000 metų čia suvažiuoja teatrų kolektyvai, keli šimtai jaunimo ne tik iš Lietuvos.
Festivalio atidarymas. 2005 m.


Troškūnų K. Inčiūros vid. mokykloje rodomi vaikų ir jaunimo teatrų spektaklių premjeros. Buvusio bernardinų vienuolyno (Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblis) kieme ar rūsyje vyksta profesionalių muzikantų ir atlikėjų pasirodymai.
Aktoriaus, bardo G. Storpirščio solinis koncertas bažnyčios rūsyje. 2007 m.
Teatro aktoriaus, bardo A. Kaniavos autorinis vakaras-koncertas kultūros namų salėje. 2008 m.


Festivalio "Troškimai" organizatorė, režisierė Jolanta Pupkienė nebijo rizikuoti. Ieško ir į projektus kviečia nebūtinai tuos, kurie dažnai reklamuojami. Festivalyje dalyvauja grupės, kurios groja gyvą ir gerą muziką. "Manau, kad kviesti nežinomus žmones ir juos patiems atrasti - tam tikra prasme yra ugdymas. Tai ir yra darbo sėkmė. Laikui bėgant, žmonės patys atsirenka, " - sako J. Pupkienė.

Menų naktis. 2005 m.

Gotikinį roką atliekanti grupė "Arbata". 2007 m.


Meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų stovykla-festivalis siekia netradicinėmis meno formomis sudominti jaunimą kūryba, moko improvizuoti, suprasti ir išgirsti šalia esantį, ugdyti pagarbą kitam žmogui. Stovyklos metu vyksta teatro, šokio, muzikos ir dailės laboratorijos, kurias veda žinomi šalies ir mūsų krašto menininkai. Menų laboratorijose yra dalyvavę ir savo patirtimi dalijosi aktorė ir režisierė Birutė Marcinkevičiūtė (Mar), teatro užsiėmimus vedė režisierius ir aktorius Vidmantas Fijalkauskas, kompozitorius, A. Cholinos spektakliams muziką kūręs Raimondas Januševičius, režisierius Erikas Druskinas, dailininkė Sigutė Ach.

Dailės terapija. Sigutės Ach dailės pamokos stovyklautojams. 2008 m.
Improvizacijos. 2008 m.


Šiais metais į festivalį "Troškimai" sugūžėjo apie 200 jaunųjų teatralų iš Subačiaus, Ignalinos, Garliavos. Jonavos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus, Ukmergės. Per trys dienas suvaidinta 10 spektaklių. Dauguma vaidinimų vyko mokyklos salėje, taip pat išnaudotos ir kitos, netradicinės erdvės. Prie Troškūnų girininkijos sodybos (Arboretumas ir skulptūrų parkas Troškūnų girininkijoje) vyko Vilniaus teatro mokyklos "Aš esu" spektaklis "Bobutės susipyko" (rež. E. Daugnora), bažnyčios rūsyje — Ukmergės Katino Murklio teatro lėlininkų pjesė "Molio Motiejus" (rež. N. Kovarskienė), vienuolyno kiemelyje - Troškūnų studijos "MES" "Kvailių kaimas" (rež. J. Pupkienė). Tamsos apgaubtoje bažnyčioje Kristaus istorijos misteriją "Tūkstantmečio pasakų pasaka" parodė Kauno šv. Mato mokyklos studijos "Kubas" dalyviai, vadovaujami Tomo Erbrėderio. Vyko teatrinio meistriškumo bei šokių "Line Dance" pamokos.
Linijinių šokių pamokos. 2009 m.


Mokyklos salėje koncertavo bardas G. Storpirštis. Visus klausytojus sužavėjo Giedriaus Arbačiausko, kuriam violančele pritarė žmona Agnė, koncertas.
G. Arbačiauskas su žmona Agne. 2009 m.


Menų naktį turėjo koncertuoti grupė "Flamingo", deja, jų pasirodymą nuplovė lietus. Gal ir liūdna buvo, dėl neįvykusio koncerto, tačiau didžiulis desantas iš Troškūnų išvyko į Anykščius žiūrėti choreografinių projektų teatro "Vilniaus baletas" šokio spektaklio "Jausmai" ( meno vadovas J. Smoriginas).


O sekmadienį jau švietė saulutė, vyko tradiciniai Troškūnuose šv. Antano atlaidai, grojo kaimo kapela, norintys išbandė jėgas giros kilnojime, rankų lenkime. Buvo daug prizų ir siurprizų, daug šypsenų ir geros nuotaikos! Lauksime kitų metų ir troškimų išsipildymo Troškūnuose.


Straipsniui naudoti informaciniai šaltiniai:

1. Pajarskienė A. "Troškūnuose turiu tai, dėl ko verta gyventi". Šilelis, balandžio 16 d. — 6 - 7.

2. Aleksiejūnas R. Tarptautinį teatrų festivalį pakeitė kūrybinės improvizacijos po vienuolyno stogu. — Šilelis, 2006 birželio 21 d. — 9.

3. Aleksiejūnas R. Troškimai pildosi Troškūnuose. — Šilelis, 2007 birželio 13 d. — p. 10.

4. Pajarskienė A. Menas - sielos gydymui ir žmogiškumo ugdymui. — Šilelis, 2008 birželio 14 d. — p. 7.


Nuotraukos: J. Pupkienės.