Gražaičių kaimas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 3,6 / 5 (21 balsai)

Gražaičiai - kaimas Pakruojo rajone, Pašvitinio seniūnijoje, 2 km. į šiaurės rytus nuo Pašvitinio miestelio. Senieji kaimo gyventojai sako, kad kaimas vadinasi Gražaičiais todėl, kad visada čia gyvena tik gražūs ir geri žmonės.


Gražaičiuose gyvena 44 gyventojai.


1938m. spalio 22 d. Gražaičiuose yra gimęs filologas, pedagogas, žurnalistas, kino kritikas Skirmantas Valiulis. Jis yra parengęs daug foto albumų , įvairių publikacijų kino, fotografijos ir televizijos klausimais.


Šalia kaimo teka Švitinio upelis. Kitoje Švitinio pusėje, perėjus Papučkio tiltu, yra nedidelis tvenkinys, vietinių žmonių vadinamas Prūdeliu. Čia trijų šalia vienas kito išsidėsčiusių Gražaičių, [Laitiešinių] ir Giedraičių kaimų gyventojai XX amžiaus viduryje susirinkdavo kartu švęsti Joninių , organizuodavo kitus sambūrius. Jaunuoliai prie Prūdelio skirdavo pasimatymus.


Netoli Gražaičių yra buvęs Niūrų dvaras. Niūruose 1874 m. yra gimęs žymus kanklių meistras Jonas Pontažis. Jis yra pagaminęs apie 300 kanklių, kurios buvo naudojamos Lietuvos kanklininkų draugijos kanklių muzikos mokykloje. J. Pontažis mirė apie 1960 m. Kaune.

Straipsniui naudoti informaciniai šaltiniai

Juodytė G. Pakruojo krašto žmonės.- K., 2005.- P.100,135.


Gražaitiškių pasakojimai.                                   Danutė Povilionienė