Guostagalio kultūros namų vadovas Methardas Zubas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 5 / 5 (3 balsai)
Methardas Zubas
Methardas Zubas
         Guostagalio kultūros namų vadovas Methardas Zubas vadovauja vyrų vokaliniam ansambliui „Šiaurys“, Linkuvos kultūros centro moterų chorui „Mūša“, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Pakruojo skyriaus moterų vokaliniam ansambliui „Sidabrinė šarma“, vaikų vokaliniams ansambliams.
          2001 m. atvykęs dirbti į Guostagalio kultūros namus Methardas iš karto suburia moterų ir vaikų vokalinius ansamblius, vyrų kvartetą ir jau 2002 m. pavasarį pakviečia Pakruojo ir kaimyninių rajonų vokalinius ansamblius ir dainininkus į pirmąją tarprajoninę vokalinių ansamblių šventę „Kur aukštas klevas“. Tais pačiais Methardas Zubas sujungęs guostagaliečių, degesiečių ir linkuviečių balsus suburia Linkuvos chorą, kuris vėliau pavadintas „Mūša“.
         Methardo Zubo organizuojama vokalinių ansamblių šventė išgarsino Guostagalį visame regione ir už jo ribų. Jo vadovaujamo ansamblio dainos skambėjo ne tik kaimyniniuose Joniškio, Šiaulių, Radviliškio, Pasvalio rajonuose, bet ir Palangoje, Šiauliuose, Rokiškio, Kupiškio ir kt. rajonuose.
         Žymiausi pasiekimai:
         2003 m. Methardas Zubas apdovanotas Šiaulių apskrities viršininko padėkos raštu „Už nuoširdžią veiklą puoselėjant ir populiarinant Šiaulių krašto kultūros vertybes“.
         2003, 2007, 2009 m. su Linkuvos moterų choru „Mūša“ dalyvavo Respublikinėse dainų šventėse.
         2005 m. Kelmėje vykusiame respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ pelnė II laipsnio diplomą (Vyrų vokalinis ansamblis).
         2007 m. Šiaulių apskrities vokalinių ansamblių konkurse „Dainos sparnais“ laimėjo I vietą su moterų vokaliniu ansambliu.
         2007 m. Vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų festivalyje „Rudens mozaika“ laimėjo nominaciją „Už puikiai skambėjusią dainą“.
         2007 m. Vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ tarptautiniame konkurse „Rudens godos“ laimėjo 1 vietą.
         2008 m. Apdovanotas Šiaulių apskrities viršininko padėka „Už vokalinės muzikos propagavimą ir aktyvią meno mėgėjų veiklą regione“.
         2008, 2009 m. Vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ Šiaulių apskrities vokalinių ansamblių konkurse „Dainos sparnais“ laimėjo I vietą.
         2010 m. Vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ Guostagalyje vykusiame respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ pelnė II laipsnio diplomą.
         2010 m. Regioniniame vokalinių ansamblių konkurse „Primavera“ pelnė I laipsnio diplomą didžiųjų ansamblių tarpe.
         2011 m. Vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų festivalyje „Rudens mozaika“ laimėjo nominacija „Už puikiai skambėjusią dainą“.
         2011 m. gauta rajono Mero padėka „Už vokalinių ansamblių muzikos populiarinimą ir 10 metų muzikos medžio pavėsyje augančią muzikos šventę“.
         Labai visų pamėgtas yra Methardo Zubo vadovaujamas vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“, kurio dainos skamba ne tik Pakruojo, bet ir aplinkinių, rajonų šventėse ir konkursuose.