Ivanauskienė Jūratė Marija – vertėja, iliustratorė, dailininkė dizainerė

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,9 / 5 (302 balsai)

Jūratė Marija Ivanauskienė, 2011 m. (A. Avižos nuotr.)


Ivanauskienė Jūratė Marija – vertėja, iliustratorė, dailininkė dizainerė. Ji išvertė dvi dešimtis knygų iš anglų ir rusų kalbų į lietuvių kalbą.
J. M. Ivanauskienė piešia, mezga, kuria įvairius meno dirbinius. Ji sukūrė mandalų ciklą (akvareliniai pieštukai, pastelė, tušas, 2008-2009 m.).
2001 m. J. M. Ivanauskienė apdovanota Klaipėdos universiteto sidabro medaliu už nuoširdų ir nepriekaištingą darbą.


Trumpi biografijos duomenys


Gimė 1971 m. sausio 27 d. Klaipėdoje. 1989 m. baigė Klaipėdos 19-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Klaipėdos Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla). 1990-1991 m. mokėsi Klaipėdos prekybos mokykloje, įgijo prekybininkės specialybę, paskui gyveno ir dirbo Klaipėdoje.
1999-2004 m. ji neakivaizdžiai studijavo Klaipėdos universitete, įgijo rekreacijos ir turizmo bakalauro išsilavinimą. 2001 m.vieną semestrą studijavo Turku (Suomija) universitete tema „Regioninis vystymas ir regioninė politika".
1996-1998 m. ji dirbo bendrojoje Lietuvos-Olandijos tarptautinių pervežimų įmonėje uždarojoje akcinėje bendrovėje „Lithvision" vadybininke, 1997-1998 m. buvo ir Klaipėdos universiteto Užsienio ryšių skyriaus koordinatorė.
1999-2002 m. J.M. Ivanauskienė Klaipėdos universitete dirbo Užsienio ryšių skyriaus vedėja.

2001 m. už nuoširdų ir nepriekaištingą darbą ji apdovanota Klaipėdos universiteto sidabro medaliu.1998-2003 m. Jūratė parengė penkis Europos Sąjungos švietimo projektus ES SOCRATES/Erasmus programai, jie buvo patvirtinti ir įgyvendinti.
2002-2003 m. J.M. Ivanauskienė dirbo Vilniuje, buvo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Užsienio ryšių direkcijos tarptautinių programų vadybininkė.

Nuo 2002 m. iki šiol ji gyvena sodyboje Paandrioniškio kaime (Anykščių r.).
2003-2004 m. ji buvo Anykščių rajono savivaldybės mero Dariaus Gudelio patarėja.
2004 m. ji parengė 10 projektų „Interneto prieigos taškų steigimas nutolusiose kaimo vietovėse“, Anykščių rajone buvo patvirtinti ir įgyvendinti 9 jos projektai.
Nuo 2004 m. iki šiol J. M. Ivanauskienė yra vertėja. Ji moka rusų ir anglų kalbas, turi ispanų kalbos pagrindus.J. Ivanauskienė vertėja, iliustratorė


J. M. Ivanauskienė išvertė dvi dešimtis knygų iš anglų ir rusų kalbų į lietuvių kalbą.
2006 m. ji išvertė Judy Allen „Neišaiškintos pasaulio mįslės", J. Allen „Svečiai iš nežinios : paslaptingų būtybių enciklopedija". Kartu su Sauliumi Jasioniu iš rusų į lietuvių kalbą ji išvertė Nikolajaus I.Kurdiumovo knygą „Protingas daržas" .

2007 m. – „Desertai" (receptų knyga iš serijos "Paragauk"), „Sriubos" (receptų knygas iš serijos „Paragauk").

Monte Farber „Karmos kortos : nepaprastai įdomios astrologijos kortos ateičiai aiškinti", „Įsimylėjėlių Taro", Dawne Kovan „Numerologijos paslaptys", Mary Webb „Mezgimas : raštai ir technika : per 300 šiuolaikinių bei tradicinių mezgimo raštų" (kitas leidimas – 2009 m.).Lindos Neubauer „Užuolaidos : pasidarykite patys langų papuošimus : išsami iliustruota knyga", L. Neubauer „Viršlangių puošimas : pasidarykite patys užuolaidėles, drapiruotes ir karnizus : išsami iliustruota knyga", L. Neubauer „Baldų aptraukalai: pakeiskite baldus priderintais arba paprastais apmovais: išsami iliustruota knyga“.

2008 m. – „Namų aplinka: statyba ir tvarkymas : 150 projektų, kaip pačiam susikurti patogią aplinką šalia namų: planavimas, statyba, landšaftas, lauko įrenginiai, tvoros" (žinynas, vertė kartu su Kaziu Sadausku ir Milda Urbonaite), Jerry Farris „Virtuvės ir vonios : nuostabios idėjos dabarčiai ir ateičiai".2009 m. – Alison Mackonochie ir Saros Lewis „Nėštumas, kūdikio priežiūra ir mityba: išsami iliustruota knyga apie nėštumą ir naujagimio priežiūrą".

Jūratė iliustravo savo vyro, teatro režisierius, žurnalisto, publicisto Juozo Ivanausko knygą „Keleivio užrašai: esė" (2005 m.).


2012 m. J. Ivanauskienė išvertė Donna Kooleer‘s knygą „Siuvinėjimo enciklopedija“.
Knyga skirta populiarinti rankdarbių paveldą. Skaitytojai sužinos, kokias tinkamas medžiagas ir įrankius pasirinkti, susipažins su penkiolika autentiškų siuvinėjimo projektų, skirtų savarankiškam darbui. Trys dygsnių galerijos su daugiau nei 400 dygsnių pavyzdžių sudaro knygos pagrindą.


Dailininkė dizainerė ir jos mandalosJ.M. Ivanauskienė piešia, mezga, kuria įvairius meno dirbinius. Ji sukūrė mandalų ciklą (akvareliniai pieštukai, pastelė, tušas, 2008-2009 m.). Mandalos piešimas tai kūrybinis procesas, kurio metu kuriama harmonija iš vidaus į išorę. Mandalų kūrėjai sako, kad žmogaus pasąmonėje yra didžiuliai atminties lobiai, tik reikia juos atverti. Juose daugybė idėjų ir išminties. Mandalos piešimas – vienas iš būdų galinčių atverti tuos pasakiškus lobynus… Mandala – simbolizuoja vientisumą, dieviškumą, vienybę, išbaigtumą, harmoniją. Mandalos geometrinė kompozicija simboliškai vaizduoja tam tikrą dvasinę, kosminę, psichologinę tvarką.Jūratės mandalos žavi spalvų deriniais. Sakoma, kad spalva tapytojui yra kaip garsas muzikui – galinga išraiškos priemonė. Dailininkės sukurtų spalvų harmonija patvirtina jos pačios sutarimą su savimi. Negali nesižavėti mandalų grožiu, kuris atskleidžia vidinius autorės dvasinius turtus.


Dailininkas F. Milė ( François Millet) yra pasakęs: „Reikia išmokti tapyti taip, kad patį paprasčiausią ir kasdieniškiausią reiškinį priverstum skambėti didingai“. Jūratė moka ne tik kiekvieną reiškinį priversti skambėti, bet ir kiekvieną dieną paversti švente. Su ja pabendravęs pasijunti pakilėtas ir šviesesnis savo mintimis ir požiūriu į supančią aplinką.Mezginių kolekcijos


Jūratė kuria mezginių kolekcijas.
Mezgimas rankomis pas mus turi senas puikias tradicijas. Senovėje mezgimas moterims buvo priemonė pasigaminti šiltiems rūbams ir apavui. Ilgainiui jis tobulėjo ir keitėsi. Šiandien tai jau viena iš liaudies meno rūšių, po kruopėlytę surinkęs visų epochų ir visų tautų meninės kūrybos patirtį.

„Panardinsiu savo rankas
Į darbą visagalį.
Nes tik jis vienas, jis vienas
Rankoms poilsį duoti gali.

Panardinsiu į darbą

Savo nerimstančią mintį,
Nes tik jis vienas, jis vienas
Gali ją nuraminti“.<...>
             Justinas Marcinkevičius
Jūratės mezginiai originalūs – tikri meno kūriniai. Ji sukūrė megztų aksesuarų kolekciją moterims, vyrams ir vaikams (2010 m.).
Laisvalaikis


Jūratė praktikuoja jogą, nritya jogą ir čigong, domisi rusų literatūra, įvarių kultūrų sakraline muzika, Indijos menu, įvairių kultūrų šventraščiais, antropoteosofija. Laisvalaikį ji skiria pažinimui, naujų žinių įsisavinimui, kelionėms.
Pastaruoju metu vertėja domisi literatūra apie autizmą. Bendradarbiaudama su JAV profesore Dr. Louisa Silva iš Oregono valstijos J. M. Ivanauskienė parengė projektą ir iš anglų į lietuvių kalbą išvertė sutrumpintą profesorės knygą „Čigong masažas vaikams turintiems sensorinių ir savireguliacijos sutrikimų: iliustruotas vadovas tėvams ir praktikuojantiems gydytojams (Qigong Massage fo Children with Sensory and Self-regulation Problems:an iliustrated Guide fo Parents and Practitionetrs). Knygą galima rasti Čigong sensorinio mokymo instituto svetainėje www.qsti.org.

2011 m. sausio 31 d. – vasario 1 d. vertėjos J. M. Ivanauskienės dėka JAV profesorė Dr. Louisa Silva atvyko į Lietuvą ir Klaipėdos universitete (Sveikatos mokslų fakultete) pristatė savo mokslinį tyrimą, kaip padėti autistiškiems vaikams ir pravedė praktinį seminarą tėvams.

http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/346/53/d,detalus/


Bibliografijos nuorodų sąrašas


ANYKŠTĖNŲ BIOGRAFIJŲ ŽINYNAS: Jūratė Marija Ivanauskienė [interaktyvus], Anykščiai [žiūrėta 2010 m. gegužės 25 d.]. Prieiga per internetą:
http://www.anykstenai.lt/asmenys/asm.php?id=1474

JAV profesorė Dr. Louisa SILVA: „Tenka konstatuoti pasaulinio masto autizmo epidemiją, kuri nesiliauja augusi!..”/ Iš anglų kalbos vertė Jūratė IVANAUSKIENĖ [interaktyvus], [žiūrėta 2010, rugsėjo 12 d.]. Prieiga per internetą:
http://www.demokratija.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=172:ivanauskas&catid=11:paskutines-naujienos

BALDŲ APTRAUKALAI : pakeiskite baldus priderintais arba paprastais apmovais : išsami iliustruota knyga / Linda Neubauer ; [iš anglų kalbos vertė Jūratė Ivanauskienė]. - [Vilnius] : Aktėja, [2007] (Spausd. Kinijoje). - 112 p. : iliustr.
BEREZAUSKIENĖ, Audronė. Paroda vertėjai, dailininkei, dizainerei J. Ivanauskienei [interaktyvus], Anykščiai [žiūrėta 2011, kovo 14 d.]. Prieiga per internetą:
http://nyksciai.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=8817&Itemid=106
Prieiga per internetą:
http://www.anyksciuvb.lt/go.php/lit/Paroda_vertejai_dailininkei_dizainerei_J/308

BEREZAUSKIENĖ, Audronė. Vertėja piešianti mandalas ir kurianti mezginių kolekcijas [interaktyvus], [žiūrėta 2011, kovo 14 d.]. Prieiga per internetą:
http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2011/02/09/kultz_01.html

NUMEROLOGIJOS PASLAPTYS / Dawne Kovan ; [iš anglų kalbos vertė Jūratė Ivanauskienė]. - Vilnius : Aktėja, [2007] (Spausd. Kinijoje). - 224 p.: iliustr.
UŽUOLAIDOS : pasidarykite patys langų papuošimus : išsami iliustruota knyga / Linda Neubauer ; [iš anglų kalbos vertė Jūratė Ivanauskienė]. - [Vilnius] : Aktėja, [2007] (Spausd. Kinijoje). - 128 p. : iliustr.
VIRŠLANGIŲ PAPUOŠIMAS : pasidarykite patys užuolaidėles, drapiruotes ir karnizus : išsami iliustruota knyga / Linda Neubauer ; [iš anglų kalbos vertė Jūratė Ivanauskienė] - [Vilnius] : Aktėja, [2007] (Spausd. Kinijoje). - 128 p. : iliustr.


Parengė Audronė BEREZAUSKIENĖ