Kategorija:Tautosaka

Iš „Graži tu mano“.


Liaudies tautosaka apima pasakas ir pasakojimus, muziką, šokį, legendas, žodinę istoriją, patarles, pokštus ir anekdotus, tikėjimus, papročius, mįsles ir daugybę kitų dalykų. Tai ką pasakoja seneliai vėlų vakarą arba dėdės ir tetos, susirinkę giminės suvažiavime. Sako laumės vaikus grobia? Velykų bobutė saldainius neša? O aitvaras turtus ir gerovę?


Taip pat yra ir šiuolaikinė tautosaka, įvairūs mitai. Jie gali būti ir futuristiniai ir modernūs, tai ką girdim ir matom. Parašyk apie tai ką girdi ir matai mieste ar kaime, su draugais ar nepažįstamaisiais. Slinda kalbos apie vaiduoklių namą? Ar draugas tau papasakojo apie EMO judėjimą? Gal tu kažką išgirdai važiuodama/s autobusu, ar klausydamas kito žmogaus pasakojimų? Pasidalink tuo su visais!


Kai kurie pasakojimai tėra gryni pramanai, bet gal kažkur slypi ir tiesa? Kai kurios „legendos“, kilusios iš specifinių kultūros reiškinių, ypatingų asmenybių ar paprasčiausių gyvenimo aktualijų, tampa neatsiejama miesto ar ištiso regiono savasties dalimi.