Kazimieras Vasiliauskas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,8 / 5 (74 balsai)

Lietuvos vardą garsina kaišiadorietis - KAZIMAS.


Kazimieras Vasiliauskas kaišiadorietis, gimė 1990 08 02. 1997-2002 metais mokėsi Vaclovo Giržado vidurinėje mokykloje. 2002-2005 m. Vasario 16 – osios gimnazijoje, Vokietijoje. 2005-2009 m. Vilniaus Užupio gimnazijoje.

Pomėgiai: automobilių sportas, bėgimas, kelionės, mada, istorija.


Sporto pasiekimai:

2001, 2002, 2005 Lietuvos kartingų čempionas

2005 Baltijos kartingų čempionas

2007 5-ta vieta „Europos kartingų čempionate”

2008 2-ta vieta Formulės RENAULT 2.01„Italijos žiemos taurėje”

2009 dalyvavimas Formulės 2 čempionate


Oficialiame „Formulės-2“ interneto puslapyje Kazimieras pristatomas užsieniečiams lengviau ištariamu vardu Kazim. Kazimieras tapo pirmuoju lenktynininku iš Lietuvos, dalyvaujančiu FIA pripažintose tarptautinės klasės ne kėbulinių automobilių varžybose.


Lietuvis yra ne kartą laimėjęs Lietuvos kartingo čempionatus, o 2007-ais persikėlė į tarptautinę areną. Savo pirmame sezone jis kvalifikavosi pasaulio kartingo čempionatui ir užėmė antrą vietą „Winning Series“ kartingo varžybose. Taip pat finišavo penktoje vietoje Europos KZ2 klasės pirmenybėse, kur iš šešių startų net penkis kartus finišavo ne žemesnėje, nei šeštoje vietoje. Praeitais metais Kazimieras lenktyniavo „Formulės Renault“ Europos taurės varžybose, bei tos pačios klasės Italijos čempionate.


„Esu laimingas, prisijungęs prie F-2“, – kalbėjo K. Vasiliauskas.


„Daugybė lenktynininkų anksčiau yra patekę iš „Formulės-2“ į „Formulę-1“, tad tai yra puikus mano karjeros žingsnis.“


„Net jei aš neturiu pakankamos patirties, kad iš „Formulės Renault“ pereiti į F-2, ši kategorija yra labai svarbi, nes kiekvienas automobilis yra lygus kitam.“


„Be abejo, noriu pasirodyti kuo geriau, bet žinau, kad kai kurie varžovai jau lenktyniauja septintus metus. Tačiau galiu iš jų pasimokyti ir kova su tokiais patyrusiais varžovais padės man tobulėti.“


„Formulės-2“ čempionatą organizuojančios kompanijos „MotorSport Vision“ vadovas Jonathanas Palmeris buvo patenkintas K. Vasiliausko sprendimu dalyvauti šiose lenktynėse.


„Esu patenkintas, kad Kazimas nutarė dalyvauti „Formulėje-2“, – pareiškė J. Palmeris.


„Jis tapo pirmuoju savo nacijos atstovu tokiame autosporto lygmenyje, o Lietuva tampa dvylikta šalimi, kuri bus F-2 rikiuotėje. Kazimas progresavo nuo kartingo iki F-2 per labai trumpą laiką, bet parodė rimtą potencialą ir jis tikrai sugebės nustebinti labiau patyrusius varžovus F-2.“

K. Vasiliauskas: „Blogas kareivis, kuris nenori būti generolu“

Naujai atgimusi F2 šiemet turėtų sulaukti itin didelio lietuvių susidomėjimo, nes joje startuos ir Lietuvos atstovas Kazimieras Vasiliauskas.


Pasidomėjome, kaip jis jaučiasi prieš artėjančius F2 startus.

1. Oficialioje F2 svetainėje jau paleistas laikmatis, kuris skaičiuoja likusį laiką iki pirmųjų varžybų Valencijoje. Kokios mintys prieš pirmąjį etapą? Ar labai jaudinies?

Nors iki pirmųjų varžybų liko nepilni 3 mėnesiai, tačiau nesijaučiu pilnai pasiruošęs. Šį jausmą dar labiau padidina konkurentų patirtis. Su kartingais lenktyniavau 9 metus, o su formulėm bus tik antri, ir tai galėčiau pavadinti pirmi, nes 2008 sezone patyriau stiprią nugaros traumą ir praleidau daugiau nei pusę sezono. Šiuo metu sezonui ruošiuosi fiziškai, nes tai vienas iš svarbiausių dalykų autosporte. Greitu laiku žadu pradėti treniruotes trasoje, o tai manau man šiuo metu svarbiausia, nes reikia įgauti kuo daugiau patirties. Nepaisant visų šių “baimių” mintyse esu nusiteikęs tik pozityviai ir tikiuosi greitu laiku parodyti savo potencialą.


2. Ar pradėjęs važinėti kartingu kada nors tikėjaisi pasiekti tiek daug?

Manau pradedant ką nors daryti, reikia tikėtis tik pačio geriausio, nes tai papildoma motyvacija tikslui pasiekti. Tiesa sakant, kai važinejau su kartingais nežinojau, kaip funkcionuoja autosportas lenktynininko atžvilgiu. Ta prasme, kiek laiko reikia sėdėti prie kartingo vairo, kada ir prie kokios formulės sėsti. Kai buvau kartingistas, kelias link svajonės ( F-1) atrodė trumpesnis, tačiau dabar supratau, kad jis labai ilgas.


3. Tavo nuomone, ar aukštas kartingų lygis Lietuvoje?

Kol buvau Lietuvoje ir laimėjau 3 Lietuvos čempionatus, 1 Baltijos galvojau, kad jeigu čia laimiu, tai ir Italijoje laimėsiu, bet klydau. Užsienio kartingų lygis yra aukštesnis ir jei norima šiame lygyje siekti pergalių, reikia ir jame treniruotis. Juk normalu, kai lietuviai nuvažiuoja i aukšto lygio varžybas ir nepasiekia aukštų rezultatų. Taip yra, nes jie treniruojasi kitokiomis sąlygomis. Analogiškai ir užsieniečių atžvilgiu. Atvažiavę čia, jie pergalių lengvai neskintų.


4. Turbūt esi pasiryžęs kovoti dėl aukščiausių vietų šiame f2 sezone. Visgi kokia vietą užėmus galėtum sezoną pavadinti “sėkmingu”?

Blogas kareivis, kuris nenori būti generolu. Sieksiu pačio geriausio, tačiau reikia atsižvelgti į konkurentų patirtį. Lenktyniausiu su sportininkais, kurie turi 6-8 metų patirtį formulėse, kurie lenktyniavo GP2, buvo F1 test driveriais. Tačiau gyvenime jau buvau tokioje situacijoje, kai pradėjau lenktyniauti su KZ2. Nuo pat pirmo sezono varžiausi su daugkartiniais pasaulio ir Europos čempionais, vos nelaimėjau Europos čempionato, dažnai lenkdavau oficialius komandų sportininkus, todėl patirties neskaitau svarbiausiu dalyku. Manau mano motyvacija yra itin didelė, nes esu vienas jauniausių sportininkų, į sportą žiūriu atsakingai, o tai turėtų būti mano kelias į sėkmę.


5. Kovo 2 dieną vyko f2 bolido pristatymas. Ir pats turbūt dalyvavai tame renginyje. Kokie įspūdžiai?

F2 atrodė įspūdingai, nes šis projektas buvo įgyvendintas per pusę metų. Tai tiesiog neįtikėtina. Didžiausia įspūdį padarė tai, kad F2 suprojektavo ir pristatyme dalyvavo Patrick Head, Frank Williams. Manau, kad F2 bus 2009 metų autosporto sėkme, kuri pritrauks daug dėmesio. Tuo įsitikinau pristatyme, kuriame dalyvavo daugybė žmonių iš įvairių pasaulio šalių, daugybė žiniasklaidos atstovų ir kitų svarbių autosporto asmenybių.


6.Dabar lig ir turi dar vieną vardą - Kazim. F2 svetainėje net niekur neminimas tavo tikrasis vardas. O tau pačiam patinka šis slapyvardis?

Čia mano pačio sugalvotas vardas, kuriuo aš vadinuosi už Lietuvos ribų. Ištarti tikrojo vardo užsieniečiai negali ir neįsimena, tai iš Kazimieras padariau Kazim. Tuo esu patenkintas ir toliau taip vadinsiuos. Kai žmogaus vardas paprastas, tai ir užmezgami kontaktai greičiau, juk nesakysi - tas iš Lietuvos su keistu vardu.


7. Kai kurie lenktynininkai tiki prietarais arba turi savo talismanus. O tu?

Tikiu tik į Dievą ir šis tikėjimas man palengvina gyvenimą, o prietarais stengiuosi netikėti, nes jie apsunkina gyvenimą.


8. Už ką sirgsi šių metų F1 sezone?

Daug metų sergu už Alonso, tai ir šiais metais sirgsiu už jį.


9. F2 ir F1 skiria gana nedidelis žingsnis. Gal jau visai neužilgo pamatysime tave startuojantį f1 čempionate :-) ?

Su sunkiu, sistemingu darbu ir sėkme viskas įmanoma, tačiau F1 yra tik svajonė. Savo šansus vertinčiau taip: 1% iš 100%, kad pamatysite mane F1.


10. Ką galėtum patarti jauniems pradedantiesiams kartingistams, kurie svajoja apie lenktynininko profesionalo karjerą?

Treniruotis kiek galima daugiau ir nesvarbu su kokiu kartingu. Antra- neužsisedėti vienoje klasėje daug metu. Geriau buti vidury aukštesnėje klasėje, nei pirmu žemesnėje. Jeigu yra galimybės - vaziuoti į užsienį. Darbas, darbas, darbas ir dar kartą darbas. Ačiū savo tėčiui, kad kai buvau 8-10 metų važiuodavom kiekvieną savaitgalį į Aukštadvarį ( arčiausia man trasa) treniruotis. Ankstyvam amžiuje išlavinus pojūčius kaip vairuoti, jie tampa tarsi instinktai.

Kazimieras Vasiliauskas – vienas geriausių šalies kartingo meistrų

Kazimieras Vasiliauskas – vienas geriausių šalies kartingo meistrų. 18 – etis šiemet turi baigti vidurinę mokyklą ir Šveicarijoje pradėti teisės studijas.

Tačiau visa tai bus nesunku, palyginti su sportiniais planais. Kazimieras šiemet startuos po 25 metų atgaivintame „Formulės 2” čempionate. Jis bus vienasis 24 sportininkų, kurie šiemet sės prie bolidų vairo. Konkurse dėl teisės varžytis šiose lenktynėse pretendavo 140 sportininkų.

Pasak, Kazimiero, jam įspūdį daro tai, kad mašinas kūrė garsios F1 „Williams” komandos konstruktoriai. Visose mašinose įmontuoti „Audi” 1,8 litro varikliai su turbokompresoriais, pasiekiantys 400 AG pajėgumą. Dar 50 papildomų AG bus galima gauti spustelėjus specialų mygtuką. Automobilio svoris – 570 kilogramų.

Sportininkai iš 16 skirtingų valstybių turės įveikti 8 etapus, o kiekvienas jų bus po dvejas lenktynes. Prieš kiekvieną etapą bus surengtos valandos trukmės treniruotės ir tokios pat trukmės kvalifikacinės varžybos. Papildomos treniruotės apribotos – kiekvienas sportininkas galės turėti 1 000 kilometrų treniruotę specialioje Anglijos trasoje.

Dalyvavimas šiose varžybų serijoje kainuos 250 000 eurų. Pasak, Kazimiero, tai kelis sykius pigiau nei starto mokesčiai analogiškose GP2 lenktynėse. Pirmas tris vietas serijoje užėmę sportininkai gaus superlicencijas, leidžiančias startuoti F1 lenktynėse, o pirmasis bus kviečiamas į „Williams” komandos testus.

Kazimieras sako, kad kol kas prognozuoti jo rezultatų neįmanoma. Nemaža dalis varžovų turi kur kas didesnę panašių lenktynių patirtį, kai kurie yra kelerius metus važiavę GP2 lenktynėse. Kazimieras čia bus vienas jauniausių.

Kad įgytų kur kas daugiau patirties, jis šiemet dalyvaus ir „Palmer-Audi” formulės lenktynėse. Šios varžybos vyks Didžiojoje Britanijoje. Varžovai važiuos su vienodais automobiliais, kuriose įmontuoti „Audi” varikliai, pasiekiantys 300 AG ir turintys papildomas 50 AG.

Šiemet bus surengta 10 šių lenktynių etapų. Kazimieras mano, kad šios varžybos bus tarsi gera treniruotė siekiant rezultatų F2 serijoje.

Šaltiniai

http://trauka.lt/

Keturi ratai // 2009 gegužė