Kristina Žebrauskaitė — ansamblio „4TANGO“ vadovė

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4 / 5 (56 balsai)
Kristina Žebrauskaitė-Šileikienė (g. 1976 m. spalio 25 d. Joniškio rajono Maironių kaime) — kamerinės muzikos ansamblio „4TANGO“ įkūrėja ir vadovė, muzikos mokytoja, švietimo konsultantė, Joniškio rajono Linkaičių pagrindinės mokyklos Garbės galerijos narė.

Nuotrauka iš asmeninio Kristinos Žebrauskaitės-Šileikienės archyvo

Biografija ir kūrybinė veikla

Kristina Žebrauskaitė-Šileikienė 1991 m. baigė tuometinę Joniškio rajono Linkaičių devynmetę mokyklą [1] , 1993 m. — Joniškio vaikų muzikos mokyklos akordeono klasę. 1997 m. Vilniaus konservatorijoje baigė akordeono studijas, 2003 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje — magistrantūrą. Dirbo muzikos mokytoja Vilniaus mokyklose. Nuo 2006 metų — Vilniaus Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos vyr. muzikos mokytoja. K. Žebrauskaitė-Šileikienė yra Lietuvos akordeonistų asociacijos narė, Lietuvos muzikų sąjungos narė.

1999 m. su bendraminčiu J. E. Gimenezu įkūrė kamerinės muzikos ansamblį. Tuomet jis vadinosi „Tanguedia“. Dabar ansambliui vadovauja Kristina Žebrauskaitė-Šileikienė. Kaip juokais sako pati Kristina, ji yra ir vairuotoja, ir aranžuotoja, ir vadybininkė.

Ansamblis „4TANGO“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose. K. Žebrauskaitės-Šileikienės vadovaujamas kolektyvas groja su Lietuvos ir užsienio atlikėjais. Jo vadovė atlieka ir aranžuoja muziką, kuria projektus, rengia koncertus, įrašinėja muziką kino filmams ir teatro spektakliams. K. Žebrauskaitė-Šileikienė 2007 m. atliko muzikantės vaidmenį V. Šekspyro pjesėje „Audra“. 2008 m. suorganizavo Tarptautinį akordeono festivalį Vilniuje. Vadovė džiaugiasi kolektyvo išleistomis keturiomis kompaktinėmis plokštelėmis. K. Žebrauskaitė-Šileikienė aktyviai dirba muzikos pedagogikos srityje — ji yra nacionalinio projekto „Mokymosi krypties galimybių didinimas 14-19 metų mokiniams“ ekspertų grupės bendraautorė, švietimo konsultantė. Ansamblio „4TANGO“ vadovė nemano, kad akordeonas yra nemadingas. Jai patinka dar vienas instrumentas — bandoneonas, „akordeono pusbrolis“.

Ryšiai su Linkaičių pagrindine mokykla

K. Žebrauskaitė-Šileikienė aktyviai dalyvauja respublikiniame projekte „Drąsinkime ateitį“ [2]. Ji yra Linkaičių pagrindinės mokyklos Garbės galerijos narė (į Garbės galerijas mokyklų bendruomenės išrenka daug pasiekusius, sėkmingai savo karjerą kuriančius buvusius savo mokyklos moksleivius). K. Žebrauskaitė-Šileikienė lankosi gimtinės mokykloje, mielai bendrauja su mokiniais ir mokytojais. Susitikimų su mokyklos bendruomene metu ansamblio vadovė niekada neatsisako pagroti, pasidalyti įspūdžiais iš koncertų, kelionių. Ji skatina moksleivius siekti užsibrėžtų tikslų, kurti prasmingą ateitį. Darbšti, kūrybinga, išradinga muzikos specialistė nuolat primena Linkaičių moksleiviams savo sėkmės formulę. Ji paprasta — „juodas darbas“.

Straipsniui naudoti informaciniai šaltiniai

1. http://www.4tango.lt 2. http://www.valstietis.lt/Priedai/Sestadienis/Jis-eina-pries-srove-o-ji-kartu-su-juo 3.http://ei.libis.lt:8080/arc/2006-8-19/0/46d3fe93d6ba0a50ad21f77dd2ea96d4