Renavo dvaro biblioteka

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,9 / 5 (1 108 balsai)
Viena iš dvaro kultūros dalių - biblioteka. Dvaras be bibliotekos turbūt sunkiai įsivaizduojamas, kaip dvaras - be dvaro pastato ar parko. Renave galima pamatyti reprezentacinio interjero ekspoziciją. Ypač įdomus dvaro bibliotekos kambarys. Spintos knygoms, kurių čia buvo apie tūkstantis, išsidėsčiusios per du aukštus. Renavo dvaro bibliotekos knygos, kaip ir kitų asmeninių bibliotekų knygos, buvo skirtos tenkinti vieno asmens, vienos šeimos poreikiams ir retai iškeliaudavo iš dvaro. Dauguma šios bibliotekos knygų buvo išleistos 19 a., nemažai 18 a. antroje pusėje. Vietiniai gyventojai dar prisimena, kaip rusų kareiviai iš brangių odinių knygų viršelių darydavosi batų padus, o retomis knygomis pasikurdavo krosnis. Tik stebėtis reikia, kad Renavo dvaro bibliotekos knygų išliko. Keletas jų yra saugoma žemaičių muziejuje "Alka", bei dauguma Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Šiandien Renavo dvaro bibliotekos patalpose veikia Mažeikių VB Renavo filialas, įkurtas VIPT-as. Apsilankykite Renavo dvaro rūmuose ir pasigėrėkite išsaugota autentiška dvaro laikų bibliotekos aplinka.

Straipsniui naudoti informaciniai šaltiniai :

1.Zabitis-Nezabitauskas A.Lietuvos kultūros ir menų naikinimas. T.2.-K., 1942.-P.73-98. 2.Kraštotyrinis darbas. Renavo dvaro rūmai.-Renava.,2007.-P14-15.

3.Nuotrauka iš asmeninio R. Jablonskienės albumo. 2003m.