Renginiai Traksėdžių bibliotekoje

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 3 / 5 (1 balsas)
Nepajutome, kaip prabėgo nerūpestingos atostogų dienos. Per vasarą mes ne tik stovyklavome, keliavome, pramogavome – ne vienas mokinys turiningai leido laiką su įdomia knyga rankose. Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė Vida Paldauskienė pakvietė mus, jaunuosius skaitytojus, į literatūrinę popietę, kuri vadinosi „Knygų takais vedini“.
Renginio, kuris vyko bibliotekoje, metu susitikome su pasiilgtais draugais, pasidalinti ne tik vasaros įspūdžiais, bet ir aptarti perskaitytas knygas, o iš bibliotekininkės sužinojome, kokių dar gauta įdomių neskaitytų knygų vaikams ir jaunimui. Netrukus užsimezgė draugiškas pokalbis, kurio metu ištikimiausi knygų bičiuliai pasakojo apie savo pomėgį skaityti, dalinosi įspūdžiais apie vasarą perskaitytas ir labiausiai patikusias knygeles, rekomendavo draugams perskaityti vieną ar kitą įdomų kūrinį.
Pokalbio metu išsiaiškinome aktyviausias skaitytojas - tai būsimosios penktos klasės mokinės Karolina Richertaitė ir Monika Viskintaitė. Mergaitės labai vaizdingai papasakojo apie knygas, kurias su dideliu malonumu perskaitė. Jos teigė, kad kai kurie skaityti kūriniai ne tik suteikė nemažai žinių, bet ir pamokė gerumo, jautrumo, ilgam išliko atmintyje. Vėliau bibliotekininkė mums pristatė naujų knygų, skirtų vaikams ir jaunimui, siuntą, jas aptarė ir pasiūlė mums perskaityti. Visi jaunieji skaitytojai susitikimu liko labai patenkinti, o kiekvienas popietės dalyvis į namus grįžo ne tuščiomis rankomis – nešėsi naujų spaustuvės dažais tebekvepiančių knygų, nekantravo kuo greičiau atsiversti pirmąjį dar neskaitytos knygos puslapį, pasinerti į magišką ir užburiantį literatūrinės kūrybos pasaulį.
Džiaugiuosi, kad mūsų gyvenvietėje ne visi vaikai ir paaugliai skundžiasi neturį ką veikti laisvalaikiu – tikrai yra nemažai skaitančių, su knyga bendraujančių bei skaitymo įspūdžiais norinčių pasidalinti vaikų. O literatūrinės popietės bibliotekoje, bendravimas su bendraamžiais, kalbėjimas apie skaitytas ir naujas knygas ne tik plečia mūsų akiratį, padeda geriau mokytis, bet ir skatina domėtis knygomis net tuos mūsų draugus, kurie į knygų skaitymą ir skaitančiuosius kai kada mėgsta pažiūrėti su pašaipa.Gabija Kleimanovatė