Rita Kastėnaitė - Skeirienė

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 3,9 / 5 (34 balsai)
RITA KASTĖNAITĖ – SKEIRIENĖ.

Gimė 1940m. balandžio 15d. Juodupėje (Rokiškio raj.). Poetė. 1959m.baigė Vilniaus kultūros – švietimo technikumą, bibliotekininkystę. Studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus Valstybiniame Pedagoginiame institute. Išvyko gyventi į Leningradą ir ten baigė A. Gerceno pedagoginį institutą.Grįžusi į Lietuvą, dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą.Išleido eilėraščių ir miniatiūrų knygas ,,Kol esu“ (2002), ,,Ramybę į save geriu“ (2003), ,,Išdainuosiu Tau šimtus pavasarių“ (2006), ,,Lenkiuosi žemei“ (2009), parašė tekstus dainų knygoje ..Ir nuskris dainų paukštė“ (2007). Yra Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, Šiaurės Lietuvos literatų draugijos Šiaulių literatų susivienijimo narė. Eilėraščiai spausdinami almanachuose ,,Jungtys“, ,,Ten sidabro vingy“,keletas dainų atspausdintos rinkinėlyje vaikams ,,Linksmasis dainų traukinukas“ (2008). Gyvenimo džiaugsmo semiasi iš kūrybos, iš šeimos. Dirbo vadovaujantį darbą, daug metų atidavė negalią turintiems vaikams.

SAULĖGRĄŽA

Miniatiūra ,,Saulėgrąža“

Mano vaikystę lydėjo Saulėgrąžos pasaka, panaši į Auksaspalvę mergaitę. Jaunystėje žavėjausi geltonuojančiais jų laukais, negailestingai skyniau, merkiau į vazas, nuvytusias išmesdavau. Sulaukus brandaus amžiaus, žvelgiu į jas – kaip į Saulę – ir bijau prisiliesti, kad neužgestų...

Lieka žodžiai

Krinta žodžiai Snaigėm iš dangaus. Lietaus lašais, Pavasariniais žiedlapiais Ir rudeniniais lapais. Renku visus. Dedu į kalbos skrynią Be užraktų. Į širdį įsileidžiu. Jie skamba manyje varpais.

Dega ugnimi.

Iš trykštančių Gaivių garsų šaltinių Geriu godžiai. Žmogaus nėra - Lieka žodžiai.

Šaltiniai

Gyvenimo džiaugsmo semiasi iš kūrybos// Šiaulių kraštas.-2004, vas.6d., p.3. Kastėnaitė-Skeirienė R. Kol esu.-Šiauliai, 2002. Kastėnaitė- Skeirienė R. Ramybę į save geriu.- Šiauliai, 2003.