Stereotipai apie lietuvius

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 3,7 / 5 (6 balsai)
 Stereotipai – įprasta gyvenimo dalis, kuria dažnai remdamasis gyvena žmogus. Visi esame girdėję stereotipų apie įvairias tautas: estai viską daro lėtai, visi žydai geri pardavėjai ir verslininkai, rusai labai daug geria, o latviai - lietuvių broliai. O kas gi mes tada? 

Dar prieš 10 metų dauguma manė, kad mes Rusijos sūdetyje... O dabar jau mus žino, bet kaip vieną iš trijų Baltijos seserų. Nors lenkai apie lietuvius galvoja kaip apie saviškius, o Latvija ir Estija yra antra ir trečia Lietuva.

Taip pat yra stereotipas apie mūsų merginas, kad visos aukstos, lieknos, gražios melynakės blondinės. Kuriant įvairius plakatus, visuomet atsižvelgiama į šį stereotipą. Be abejo, pasaulyje garsėjantis prekės ženklas „Olialia“ į pasaulį išleidžia vis daugiau stereotipinių blondinių, apie kurias kalba užsieniečiai. Žinoma, tai puiki šalies reklama, kuri kainuoja daug mažiau nei milijonų vertės projektai, garsinantys šalį ir pristatantys ją kitoms šalims.

Dažni stereotipai, kad lietuviai yra savanaudžiai ir pavydūs, kartais nebūna visiška tiesa. Tai priklauso nuo gyvenamos vietos ir socialinės aplinkos. Tokių neigiamų stereotipų pagrindu lietuviai dažnai kuria anekdotus ir juokiasi patys iš savęs, neva, kai kaimyno namas dega – kaimynas džiaugiasi.

Keista tai, kad lietuviai sau nelipdo alkoholio mėgėjų etiketės. Šį stereotipą jau nuo senų laikų saugo rusų tauta. Pagal atliktus tyrimus apie alkoholio suvartojimą įvairiose šalyse aukštesnėje pozicijoje buvo ne Rusija, o Lietuva.

Stereotipai nėra blogai, jie paivairina gyvenimą, bei pralinksmina kitus, tai įrodyti galiu su šios nuorodos pagalba - http://a2sm.blogas.lt/zemelapiai-890.html , kurioje galite pažiūrėt ir sužinot ką mano apie mus ir apie kitas Europos šalis tokios tautos kaip JAV, Prancūzija ir kt.