Susitikimas su talentingaisiais viešintiškiais

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 5 / 5 (31 balsai)

Renginio organizatoriai ir dalyviai, 2015 m. (Nuotr. Tautvilio Užos)


Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai vasaros pradžioje turėjo galimybę susitikti su Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos nariu, kraštotyros knygų autoriumi Tautviliu Uža. Šio šilto ir nuoširdaus susitikimo įspūdžių įkvėpti, jie nutarė rugpjūčio mėnesį suorganizuoti susitikimą su gerbiamo T. Užos knygos „Talentingieji viešintiškiai“ herojais ir dar kartą pabendrauti su autoriumi.Susitikimo metu Centro lankytojai ir darbuotojos: Alma Repečkienė, Evgenija Baltronienė bei šio straipsnio autorė, susipažino su Viešintų krašto tautodailininkais, pasivaikščiojo pasak T. Užos po Viešintų pražydintą žemę.
Viešintų miestelio seniūnė Janė Každailienė atvykusiems svečiams papasakojo apie šio krašto išskirtines vietas, supažindino su Viešintų krašto istorija.


Susitikime dalyvavo Viešintų miestelio tautodailininkai: Stanislava Galeckaitė-Cemnickienė, Pranas Petronis, Petras Uzdra, Ramutė Pavilonienė ir iš Panevėžio į susitikimą atvykęs knygos „Talentingieji viešintiškiai“ autorius T. Uža.


Renginio dalyviai susipažino su paroda, kurioje buvo eksponuojami tautodailės darbai: drožiniai, nėriniai, audiniai. Prie vaišių stalo, gurkšnodami arbatą, jaunieji anykštėnai turėjo galimybę pasikalbėti su tautodailininkais, užduoti rūpimus klausimus, klausytis patarimų.
Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai džiaugėsi Viešintų miestelio seniūnės J. Každailienės šiltu priėmimu ir pažintimi su talentingaisiais viešintiškiais.


AVJU centro socialinė pedagogė Julija Mirzojeva

Nuotraukos Tautvilio Užos