Svarsčių kilnojimo sporto entuziastas Vladislovas Skikas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 0 / 5 (0 balsai)
      
Nusipelnęs treneris Vladislovas Skikas
Nusipelnęs treneris Vladislovas Skikas
     Tarptautinės svarsčių kilnojimo konfederacijos nusipelnęs treneris, žinomas svarsčių kilnotojas ir šios sporto šakos propaguotojas, sporto klubo „Uranas“ įkūrėjas.
        Vladislovas Skikas sunkiąja atletika susidomėjo tarnaudamas kariuomenėje Baltarusijoje. Šis sportas tapo ne tik vienu iš laisvalaikio praleidimo būdų, bet ir gyvenimo dalimi. Sugrįžęs iš kariuomenės 1960 m. jis pradėjo burti bendraminčius sunkiosios atletikos mėgėjus. Nusipirko štangą ir pradėjo treniruotis. Ne tik Pakruojo rajone, bet ir Lietuvoje garsėjo Guostagalio ir aplinkinių kaimų sportininkai. V. Skikas išugdė 6 sporto meistrus ir 4 kandidatus į sporto meistrus. Jo auklėtinis Bronius Stankevičius yra 10 kartų tapęs svarsčių kilnojimo pasaulio čempionu. Kolūkių laikais Vladislovas dirbo kolūkio vyriausiuoju agronomu ir buvo sporto reikalų metodininkas. Jau tuo metu guostagaliečiai sėkmingai dalyvavo žemdirbių sunkiosios ir lengvosios atletikos, tinklinio bei futbolo varžybose.
        Pirmasis V. Skiko laimėjimas svarsčių kilnojimo sporte buvo 1962 m. Lietuvos profsąjungos spartakiadoje Ignalinoje iškovota 2 vieta. Daugkartinis Respublikos prizininkas ir čempionas per visą savo sportinę karjerą iškovojo virš 100 įvairių spalvų medalių ir diplomų.
        Apie 1990 m. Vladislovas Skikas buvo pasitraukęs iš aktyvaus sporto, bet 2001 m. pabendravęs su savo bendraminčiais nutarė atgaivinti svarsčių kilnojimo tradicijas rajone. Be atlyginimo sutikęs treniruoti rajono svarsčių kilnojimo rinktinę jis surengė pirmąjį Nepriklausomoje Lietuvoje rajono sunkiosios atletikos čempionatą. Atrinko geriausius rajono sportininkus ir suformavęs rinktinę dalyvavo respublikinėse svarsčių kilnojimo varžybose. Dabar jo auklėtiniai dalyvauja ir užima prizines vietas ne tik respublikinėse, bet ir tarptautinėse varžybose.
        Guostagalyje 2011 m. surengtos pirmosios atviros svarsčių kilnojimo varžybos nusipelniusio trenerio, sporto klubas „Uranas“ įkūrėjo Valadislovo Skiko taurei laimėti. Tėvo pėdomis pasekė ir sūnus Saulius, kuris šiandien savo pasiekimais taip pat garsina Guostagalio kraštą.
        Žymiausi pasiekimai:
        1979 m. įteiktas kūno kultūros ir sporto žymūno ženklelis.
        1980 m. tapo Lietuvos svarsčių kilnojimo rekordininku, kai spaudimo veiksme 32 kg. svarstį iškėlė 201 kartą.
        1980 m. suteiktas Lietuvos TSR dvipūdės kilnojimo sporto meistro vardas.
        2005 m. Europos čempionate senjorų amžiaus grupėje (virš 60 m.) tapo Europos čempionu.
        2006 m. apdovanotas Šiaulių apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“.
        2009 m. suteiktas Tarptautinės konfederacijos nusipelniusio trenerio vardas svarsčių kilnojimo sporte.