Tūkstantmetis

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,8 / 5 (13 391 balsai)
                 Tūkstantmečio knyga bibliotekai

Keramikai Genutė ir Eugenijus Jankauskai prieš keletą metų atsikėlė į Pravieniškes iš Kauno ir jaučiasi tikrais pravieniškiečiais. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Pravieniškių bibliotekoje jie eksponavo subtilius ir labai mielus lipdinius iš molio. Pravieniškės jiems tapo ramia kūrybos oaze, čia jiedu susipažino su vietos žmonėmis, įsiliejo į bendruomenę ir susigyveno su kaimynais.

Sunkus molis jų rankose tampa gyvu stebuklu, nuo kurio negali atitraukti akių. Genutė sako, jog ant savo kiekvieno kūrinio apačios išbraižanti saulutę. Anot jos, tai yra gerumo ir dvasinės šilumos simbolis. Genutė lipdyti išmoko iš savo vyro Eugenijaus, kuris keramikos mokėsi Dailės akademijoje.

Eugenijus lipdo kur kas didesnius dirbinius, kurių į parodą, deja, atgabenti neįstengta. Tačiau ir tai, kas buvo skirta pravieniškiečių akiai, tikrai labai stulbino.

Į renginį susirinkusius pravieniškiečius sujaudino Eugenijaus Pravieniškių bibliotekai nulipdyta Lietuvos tūkstantmečio knyga. Į ją bibliotekos lankytojai, bendruomenės nariai sudės savo gražiausius, iš širdies sklindančius palinkėjimus Lietuvai, savo gyvenvietei, kaimynams, sau patiems, o galbūt ir ateities kartoms. Knygos viršelis atsiverčia. Knygos medžiaga: molis, oda.

Šaltinis: Šimelienė R. „Kaišiadorių aidai“, ISNN1648-0007, 2009-05-08, psl.1,3.

Nuotrauka M. Drulienės