Titonių kaimo šviesuolė Aušra Gelažnikienė

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,1 / 5 (9 balsai)
Titoniai – vienas iš atokesnių rajonų kaimų. Čia retai važiuoja autobusai, retai vyksta renginiai. Kaime neliko mokyklos, kultūros namų. Titonių kaimo šviesuolė Aušra Gelažnikienė neleidžia žmonėms liūdėti. 2000 metais ji suorganizavo kaimiškos muzikos ansamblį. Ansamblyje dalyvauja apie 13 pagyvenusių žmonių iš aplinkinių kaimų, o muzikantė į repeticijas atvyksta net iš gretimo Pasvalio rajono.
Ansamblis yra paruošęs įvairių programų, daug keliauja ir koncertuoja.  Etnografinės dainos skambėjo ne tik   Pakruojo „Žiemgalos“ šventėse, bet ir aplinkiniuose rajonuose.  Ansamblio dalyviai prisimena ir tolimą kelionę į Palangą, kur dalyvavo  Jurginių šventėje.  O ansamblio atliekamos romansinės dainos  paįvairino ne vieną rajono ar bendruomenės  renginį.
Ansamblio vadovė dvejus metus dalyvavo  kraštotyros projekte „Pro siauruko langą“.  Paruošė  ne tik nuostalgišką romansinių dainų programą, bet ir dalyvavo kraštotyros ekspedicijose. Šio projekto dėka   nuostabių dainų ir pasakojimų galėjo išgirsti daugelis Pasvalio rajono kaimų.  Su šia programa nukeliavo ir į Panevėžį,  kur  koncertavo siaurojo geležinkelio veteranams.