Vaiduoklių namas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Šiurpių istorijų mėgėjai žino apleistą namą Vilniaus Antakalnio gatvėje, kuriame neva vaidenasi. Pastate anksčiau buvo įsikūrusi gydymo įstaiga, kurioje, anot gandonešių, dėjosi daug siaubingų įvykių. Drąsesni netgi lažinasi, kas vaiduoklių name ištvers visą naktį. Į klausimą, kodėl prestižinėje sostinės vietoje esančio pastato niekas nerestauruoja, „vaiduoklių medžiotojai“ turi aiškų atsakymą: remontuoti namą paprasčiausiai trukdo šmėklos.

Sako, kad namas antakalnyje pažymėtas 25 numeriu. Žinoma, kad po visą Sapiegos teritoriją, yra trijų lygių kanalai, jungiantys visus teritorijoje esančius pastatus. Manoma, kad 1979 metais, buvo sunaikinti antrojo ir trečiojo lygio kanalai, jungiantys pagrindinius pastatus ir turintys slėptuves. Buvo palikti tik pirmo lygio susisiekimo kanalai. Kai kurie netgi tvirtina, kad yra dokumentai, patvirtinantys, kad ten buvo atliekami bandymai su žmonėmis.

Straipsniui naudoti informaciniai šaltiniai:

Žemulis, Feliksas. Senųjų namų paslaptys / Lietuvos žinios. 2006. Visas straipsnis.

Žuolytė, Jūratė. Nemokami siaubo namai / Vilniaus diena. 2008. Visas straipsnis.

Maybely. gidas po pamirštą Vilnių: Antakalnio 25. 2007. vilniusguide.wordpress.com.

Nuotrauka naudota iš Tomo albumo Fotki.com nuotraukų talpyklos.Tai pavyzdinis straipsnis, kuris konkurse "Žinių meistras" nedalyvauja.