Velykinės dovanos Viešintų bažnyčiai

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 5 / 5 (29 balsai)


Artėja gražiausia pavasario šventė – šv. Velykos. Tada labiausiai atsiveria žmogaus širdis, norisi džiaugtis, nešti gėrį, dalytis gerais darbais.Anykščių rajono Viešintų krašto kraštotyrininkas ir fotografas Tautvilis Uža, nors gyvena Panevėžyje, nepamiršta savo gimtojo Viešintų krašto. Čia jo antrieji namai. Jis yra Viešintų bendruomenės narys, padeda rengti ir dalyvauja rengiamose šventėse, o žymesnius įvykius įamžino savo trijose knygose: „Viešintiškių pražydinta žemė“, „Iš širdies – viešintiškiai“ ir „Talentingieji viešintiškiai“.


2012 m. Viešintų moterų klubą, šventusį 10-metį, autorius pasveikino savo darbu – gražiu Viešintų gamtovaizdžiu, perkeltu į drobės foto paveikslą. Kitą paties fotografuotos gražiausios Viešintų krašto vietos ant drobės perkeltą foto paveikslą padovanojo 2013 m. Viešintų bendruomenei 10-mečio proga.


2014 m. prieš šv. Velykas Viešintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai padovanojo du spalvingus darbus, atliktus ant drobės. Apie juos kiek plačiau.


Kai T. Uža lankėsi Kupiškio rajono Adomo Petrausko muziejuje, įkurtame šalia Uoginių miestelio, atkreipė dėmesį į du eksponatus. Iš Kupiškio etnografijos muziejaus direktorės Violetos Aleknienės gavęs raštišką leidimą, juos perfotografavo, perkėlė ant drobės ir padovanojo Viešintų bažnyčiai. Nežinomo dailininko tapytuose darbuose pavaizduoti vyro ir moters gyvenimo laiptai nuo gimimo iki mirties. Vaizdingai nutapytais spalvotais piešiniais parodyta, kaip keičiasi žmogaus gyvenimas kas dešimt metų. Kiekvieną gyvenimo tarpsnį apibūdina užrašai, kurie originaliuose darbuose buvo vokiečių kalba. Teko išversti į lietuvių kalbą, o Kupiškio mokytoja Eugenija Katauskienė juos sueiliavo. Jie buvo perkelti ant drobės ir autoriaus padovanoti papuošė Viešintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčią.


Sekmadieniais ir kitų švenčių metu žmonės, susirinkę į pamaldas, pasimeldę stabtels ir prie naujų paveikslų, dar kartą pamąstys apie žmogaus gyvenimo prasmę.
Iš T. Užos archyvo nuotraukoje matyti, kaip prie ką tik bažnyčiai padovanoto ir pakabinto vieno iš kūrinių Viešintų bažnyčios kunigas Virginijus Taučkėla (dešinėje) dėkoja T. Užai už dovanotus paveikslus.Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Viešintų filialo vyr. bibliotekininkė Jolanta Mameniškienė