Vidas Vagnorius (Stalgėnai)

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,7 / 5 (178 balsai)
Vidas Vagnorius (Stalgėnai, Plungės r.)


Piešimą pamėgo dar ankstyvoje vaikystėje. Alsėdžių vidurinėje mokykloje besimokanti puikiai piešiantį berniuką pastebėjo mokytoja Aldona Bieliauskienė. Baigęs vidurinę mokyklą V. Vagnorius pasirinko mokytojo kelią ir įstojo į tuometinį Šiaulių pedagoginį institutą, pasirinko kūno kultūros mokytojo specialybę, tačiau nepamiršo ir savo sugebėjimo piešti. Vėliau savo dailės žinias gilino studijuodamas Vilniaus dailės akademijoje. Ją baigęs ir toliau gilinosi į įvairias technologijas, ne tik kitus moko, bet ir pats piešia paveikslus, dalyvauja parodose. Menininkas rado ir naują savo veiklos sritį - veda kursus suaugusiems ir sako, kad itin smagu dalintis ži niomis ir meniniais sugebėjimais.
„Šiuolaikiniams žmonėms reikia atsipalaiduoti, padirbėti ramiai, niekur neskubant, o dekupažas būtent ir yra itin maloni veikla, kuri žmonėms padeda atsikvėpti nuo šiuolaikinio gyvenimo tempo. Šiam menui nereikia ypatingų sugebėjimų, tai daryti gali kiekvienas žmogus, kiekvienas atsipalaiduoja, pabėga nuo įtampos, streso. Menas suteikia teigiamų emocijų",- įsitikinęs V. Vagnorius.
Jo galvoje seniai sukosi mintis apie dailės studijos įkūrimą Stalgėnų kaime. Įgyvendinant šią mintį vienintelė parama buvo, kad Stalgėnų kultūros namuose gavo apleistas patalpas. Ir negailėdamas nei savo laiko, nei asmeninių lėšų kibo į remonto darbus, nes neskaitant patalpų, jokios paramos iš niekur negavo. Ir taip, susirinkus gausiam būriui meno mėgėjų, tautodailininkų, stalgėniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų rugsėjo 17 d. vakarą Vido Vagnoriaus svajonė išsipildė, Stalgėnų kaime duris atvėrė dailės studija „Menai sau“ . Joje buvo galima pasigrožėti paties dailininko tapybos darbu paroda.
Ir taip prasidėjo studijos veikla, kuri tęsiasi jau ketvirtus metus. Pasimokyti dekupažo, tapybos ant šilko paslapčių į užsiėmimus susirenka ne tik stalgėniškiai, ar aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir iš kitų rajonų. Tikimės, kad jos veikla sėkmingai gyvuos ir toliau ir nepristigs norinčių pasimokyti meno paslapčių.